Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Sdružení Antikomplex vydalo novou publikaci "Tragická místa paměti"

Na začátku stála otázka: Jak mohou tragické události druhé světové války oslovit dnešní mladé lidi? Studenti gymnázií ze severních Čech vás provedou po místech s pohnutou historií v Ústí nad Labem, Chomutově, Kadani, Žatci, Postoloprtech a dalších místech.


tragická.jpgTragická místa paměti

Vydal: Sdružení Antikomplex  

Rozsah: 456 stran  

Jazyk: čj + nj  

Kontakt: Tandem Plzeň  

Anotace: Studenti gymnázií ze severních Čech vás provedou po místech s pohnutou historií v Ústí nad Labem, Chomutově, Kadani, Žatci, Postoloprtech a dalších místech. Kniha je spolu se stejnojmennou putovní výstavou výsledkem práce více než 80 studentů severočeských gymnázií. Na začátku stála otázka: Jak mohou tragické události druhé světové války oslovit dnešní mladé lidi? Zvolili jsme cestu, která není příliš vyzkoušená a přitom se sama nabízí - hledali jsme historii tohoto období přímo období přímo "za svým domem". V knize najdete mnoho příběhů svázaných s konkrétními místy. Při jejím čtení tak před vámi vyvstane nejen velmi plastický obraz období 1938-1945, ale navíc vás četba bude pobízet k tomu, abyste sami vyrazili prozkoumat popisovaná místa a zkusili hledat stopy tragických dějin 20. století. "Naším tématem bylo mimo jiné odsun Němců z Československa po druhé světové válce. A nebylo to právě lehké téma. Jsme zvyklí učit se o tom, jak jsme my Češi trpělí během druhé světové války. Ale není úplně běžné zjišťovat, jaké hrůzy jsme dokázali udělat někomu jinému" komentuje vlastní zkušenost studentka Vlaďka Kučerová z lounského Gymnázia Václava Hlavatého.  

Poznámka: Jedná se o výsledek školního projektu, který je možné následovat i na jiných školách. Ceny včetně poštovného a balného. http://www.antikomplex.cz, http://www.mistapameti.cz/  

Cena: 370,- Kč  

Objednávka: E-shop Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM

 
Autor:  
Vložil/a: Ondřej Šolar