Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
On-line výuková hra do hodin občanské výchovy

Výuka o Evropské unii nemusí být nudná. České střední školy využívají při hodinách občanské výchovy počítačovou simulaci, která je provází složitým byrokratickým systémem Evropské unie. Program je pro učitele zdarma.


Evropa_2045_PRESS_komise.jpg


Evropa 2045: Výuka s pomocí počítačových her?

Evropa 2045 je počítačová simulace zaměřená na podporu výuky společenských věd na středních školách. Svou formou se snaží hráčům co nejvěrněji přiblížit politické, ekonomické a sociální otázky sjednocené Evropy a současného světa.

O co v simulaci jde?

  • Simulace funguje jako multiplayer online tahová strategie, což znamená, že každá partie je rozdělena na několik kol a všechny státy v dané partii jsou řízeny lidským hráčem - studentem.
  • Každý student v simulaci zastupuje jeden stát Evropské unie, který spravuje a reprezentuje v diplomatických jednáních. Zároveň v diskuzi s ostatními studenty prosazuje svou vizi toho, jak má Evropská unie v budoucnosti vypadat.
  • Konečná podoba Evropy na konci každé partie je tak výsledkem diskuse a hlasování v konkrétním třídním kolektivu.
  • Účast v soutěži "futEUrista" - nejlepší tým studentů a jejich učitel získá poukázku na 4 letenky v ceně 25 000,- Kč . Dejte vědět o svém výsledku dohrané partie pomocí titulní novinové stránky, více informací naleznete zde.

Simulace a školící modul pro učitele jsou školám k dispozici zdarma. Aplikaci vyvíjí nezisková organizace Generation Europe ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy (MFF UK, ÚISK FF UK), Asociace pro mezinárodní otázky, CIANT a Gymnázia Sázavská.

Více informací naleznete na webové stránce Evropy 2045 a také na Facebookové stránce projektu.
 

 2.JPG

Autor:  
Vložil/a: Ondřej Šolar