Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Oživlé vzpomínky - plakáty ke Dni památky obětí holocaustu 2012

Památník Yad Vashem v Jeruzalémě vytvořil s využitím souboru 16 plakátů na téma "Keeping Memory Alive – Children in the Holocaust" doplňkový materiál k výuce o holocaustu.

Izraelský Památník mučedníků a hrdinů holocaustu Yad Vashem v Jeruzualémě, Evropský institut odkazu šoa v ČR a francouzský památník Mémorial de la Shoah společně vyhlásily mezinárodní soutěž o nejlepší plakát na téma „Keeping Memory Alive – Children in the Holocaust“ k připomenutí obětí holocaustu v roce 2012.

V České republice se do soutěže zapojili studenti uměleckých oborů ze čtyř vysokých škol (Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, Vysoké učení technické v Brně a Západočeská univerzita v Plzni).

Mezinárodní porota ze soutěžních návrhů z České republiky, Francie a Izraele vybrala 16 vítězných prací, jež byly u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu 27. ledna 2012 vystaveny po celém světě.

Památník Yad Vashem v Jeruzalémě následně vytvořil s využitím souboru 16 vítězných plakátů doplňkový materiál k výuce o holocaustu, jehož verze v češtině je k dispozici ke stažení na: http://www1.yadvashem.org/yv/en/education/languages/czech/posters/index.asp.

 

Zdroj: www.msmt.cz

 
Autor:  
Vložil/a: Ondřej Šolar