Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vězni svědomí, Rebelové v hudbě, Karel Kryl - legenda na obtíž: cyklus pořadů pro střední školy ve Zlínském kraji
​Angažovaný básník a hudebník, autor projektů pro děti a mládež Ziggy Horváth nabízí hudebně-diskuzní pořady pro žáky škol. Besedy s názvem Vězni svědomí jsou pořádány pod záštitou Konfederace politických vězňů České republiky. Cílem je přinést žákům prostřednictvím poutavých vyprávění i živých hudebních vstupů cenné podněty k zamyšlení i přímé odpovědi na otázky položené v diskusi. 

Formát pořadů je výborným doplněním výuky předmětů základy práva a společenských věd, dějepisu a občanské výchovy. Součástí besed je promítání krátkého filmu, prezentace fotografií, dokumentů a dobových materiálů. Osobitý hudební projev současného písničkáře přechází v neformální diskusi o významu potlačované kultury ve společnosti a podle zkušeností pedagogů téma zůstává ještě dlouho po návštěvě akce přitažlivé a aktuální.

Přehled nabízených programů pro žáky SŠ

  1. Vězni svědomí- léta padesátá (s hostem besedy Zdeňkou Mašínovou)
  2. Vězni svědomí- období normalizace (s hostem besedy, politickým vězněm Vladimírem Hučínem)
  3. Rebelové v hudbě- Svět umělecké revolty
  4. Karel Kryl– legenda na obtíž
Podrobné informace o programech pro školy jsou k dispozici na webu Ziggy.cz. V části Foto, video, MP3 najdete sestřih z cyklu Vězni svědomí – léta padesátá, odkazy na hudební nahrávky, videa a tematickou fotogalerii.  
 
Kontakt:
Zbyněk Horváth
Podvesná IV/3813
760 01 Zlín
Telefon: 608 88 59 59 Dopis vedoucího OŠMS S. Minaříka.pdf

Autor:
Vložil/a: Jana Galová