Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Festival Očima generací 2018 ve Zlínském kraji
Projekt Festival Očima generací je svými aktivitami zaměřený na různé formy vzájemné mezigenerační komunikace a propojuje organizace a instituce pracující s dětmi, mládeží a seniory. 

Festival obsahuje prvky umění, sociální i vzdělávací, a obohacuje jednotlivce i komunity napříč celým mezigeneračním spektrem. Zároveň představuje instituce i jednotlivce, kteří dělají společensky významnou činnost, a to mnohdy nezištně, dobrovolnicky, bez jakéhokoliv morálního ocenění. Cílem je ukázat veřejnosti svět mezigeneračních vztahů jako oblast, která je pro nás důležitá a ve svém důsledku se dotýká každého z nás.

V rámci projektu proběhnou tyto aktivity:

1/ Výstava OČIMA GENERACÍ - Mé kořeny

Výstava výtvarných a literárních prací dětí, mládeže a seniorů na jedno téma - tvůrčí téma roku 2018 je "Mé kořeny". V rámci výstav autoři představují nejen práce dětí, mládeže i seniorů, ale také zajímavé mezigenerační projekty, které jsou v regionu Zlínského kraje realizovány a mohou sloužit jako pozitivní vzory mezigeneračního soužití.

2/ Festival OČIMA GENERACÍ - interaktivní mezigenerační setkání dětí, mládeže a seniorů

Místo konání: různá místa v rámci Zlínského kraje

3/ PUTOVÁNÍ - Dědo, babi, pojďte s námi

Interaktivní projekt, který je putováním po místech, kde žijeme. Aktivní příprava je směřována na vzdělávací, volnočasové a kulturní instituce regionu a komunity. Jedná se o programy které jsou hlavně určené dětem, mládeži, seniorům a jejich rodinám. Tito jsou nejen návštěvníky akcí, ale také účinkujícící a aktivními tvůrci. Autoři by přivítali aktivní účast institucí zapojením se do některé z aktivit projektu, a tím i zapojení se do mezigenerační komunikace v regionu.

---
Bližší informace o o projektu, případně možnostech aktivního partnerství získáte na webových stránkách www.ocimageneraci.cz nebo na facebookové stránce

O programové náplni roku 2018 získáte informace na připravovaném informačním workshopu, který se uskuteční v úterý 28. 11. 2017 v 10 hodin v prostorách Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Projekt v roce 2017 získal záštitu ministra kultury Daniela Hermana, hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a Asociace krajů ČR.Kontakt:
Eva Nytrová

ředitelka projektu OČIMA GENERACÍ
předsedkyně spolku COR APERTUM, z.s.
členka představenstva Ústavu pro rozvoj mezigeneračních vztahů, z.ú.

Autor:
Vložil/a: Jana Galová