Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výroba a užití monokrystalického křemíku

Ve středu 18. září 2019 se v Rožnově pod Radhoštěm sešli již na pátém odděleném setkání učitelé fyziky z různých středních a základních škol působících na území Zlínského kraje, pořádaném v rámci krajského projektu IKAP.


Tentokrát navštívili firmu ON Semiconductor, kde se seznámili s celým průběhem výroby monokrystalického křemíku, s problematikou přípravy a zpracování tohoto produktu.

V ON Semiconductor se zabývají také vývojem a výrobou mikročipů. Mikročipy jsou základem všech moderních technologií – jsou součástí mobilních telefonů, výpočetní techniky, automobilů, inteligentních součástek a mnoha dalších. Aby se z křemíku stal inteligentní mikročip, musí projít asi 260 unikátními výrobními kroky. O těchto krocích se učitelé také něco dozvěděli.

Přínosné pro učitele fyziky bylo i seznámení se s požadavky praxe na výstupní kompetence absolventů škol, mluvilo se o spolupráci firmy se školami a o firemní podpoře žákovských a studentských aktivit.

Učitelé diskutovali o svých zkušenostech s (ne)zájmem žáků o studium technických oborů, dozvěděli se o těžkostech firmy při náboru zaměstnanců.

Návštěva firmy ON Semiconductor by mohla přispět ke zvýšení zájmu žáků o fyziku i k rozšíření znalostí z kapitoly polovodiče.

Pokud máte zájem navštívit firmu se svými žáky (exkurze, stáže pro studenty), kontakt najdete zde: https://www.kariera-onsemi.cz/spoluprace-se-skolami/ nebo: +420 571 753 393 | +420 603 587 441 barbora.hrtusova@onsemi.com


RNDr. Dagmar Kučerová, vedoucí sekce SŠ Pedagogického kabinetu Fyzika (IKAP)OPVVV logo.png

Autor: Dagmar Kučerová
Vložil/a: Martina Němcová