Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
I „Člověče, nezlob se!“ patří do chemie

Další setkání učitelů chemie, vyučujících tento předmět v základních školách ve Zlínském kraji, se uskutečnilo v pondělí, 17. června 2019, na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně. Hlavním tématem bylo tentokrát sdílení a výměna zkušeností z naší vlastní praxe.


V první polovině setkání jsme si, mimo jiné, zahráli hry s chemickou tématikou - Člověče, nezlob se, Domino, Penteto – a promýšleli jsme, jak a kdy je vhodné tyto hry zařadit do výuky. Poté jsme velmi živě diskutovali o konkrétních, námi přinesených, zadáních laboratorních prací. Shodli jsme se, že i při výuce chemie můžeme rozvíjet čtenářskou gramotnost a posilovat mezipředmětové vztahy. To jsme si sami vyzkoušeli formou vyprávění příběhu s chemickými pojmy.

Ve druhé polovině setkání nám Bc. Tomáš Javořík předvedl praktickou ukázku 3D tisku a seznámil nás s využitím modelů ve výuce. Paní Mgr. Jana Hrabíková z gymnázia, kde se setkání konalo, nás provedla laboratořemi, prohlédli jsme si zrekonstruované prostory a viděli jsme a vyzkoušeli si pokusy vhodné pro žáky základních škol. Děkujeme paní Hrabíkové za ochotu s námi sdílet své nápady, její nadšení pro učitelskou práci je velmi inspirativní.


Pedagogický kabinet Chemie se už nyní pravidelně schází ve stabilním složení. Děkuji všem pedagogům za jejich celoroční práci a přeji krásnou dovolenou plnou příjemných zážitků.

Mgr. Pavlína Růžičková, vedoucí sekce ZŠ PK Chemie

 


OPVVV logo.png

Autor: Pavlína Růžičková
Vložil/a: Martina Němcová