Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mám větší jasno - zážitkový kurz kariérového poradenství pro žákyně a žáky ZŠ

Od roku 2016 Atmosféra,  z. s. realizuje kurzy Mám větší jasno. Kurz je určen pro žákyně a žáky ve Zlínském kraji na konci 8. nebo na začátku 9. třídy a jeho posláním je pomoci jim v rozhodování, jakou střední školu si vybrat.

Kurz je třídenní a probíhá v areálu v přírodě mimo dosah města (zpravidla v areálu Revika u Vizovic, pokud si škola nepřeje kurz realizovat na jiném středisku). Kurz probíhá formou zážitkových aktivit, po kterých vždy následuje odborně vedená reflexe. Instruktoři vedoucí program mají speciální vzdělání, které v Atmosféře připravujeme. 

 

Přínosy kurzu

Během kurzu si účastník uvědomí své silné a slabé stránky, ale také činnosti, které ho baví a naplňují.

Důležitou stránkou kurzu je seznámení se s celou nabídkou středních škol a učilišť v kraji.

Na kurzu je prostor pro zjištění detailnějších informací ke školám, které jsou pro účastníka atraktivní. 

Během kurzu si účastník ujasňuje kritéria pro výběr střední školy.

Účastníci se v rámci možností pokoušejí pojmout své rozhodnutí o středním vzdělání jako součást života, ve kterém mohou dělat povolání, které je bude naplňovat.

 

Cena

Cena programu kurzu je 15 000,- za třídu (s předpokládaným počtem 25 žáků). V ceně je ubytování a strava instruktorů, jejich doprava, materiál a úrazové pojištění účastníků. Cena nezahrnuje stravu a ubytování účastníků (ta je závislá na středisku, které si zvolí škola).

Více o kurzu na http://mamvetsijasno.cz/ 


Kontaktní osoba

Štěpán Helmer, tel: 606 471 278, mail: vlk.helmer@gmail.com

 

O Atmosféře z. s.

Posláním Atmosféry je připravovat zážitky pro rozvoj jednotlivců a skupin, vytvářet atmosféru k osobnímu růstu sebe i ostatních. Proto vznikl v dílně Atmosféry i tento kurz, který je odpovědí na problematiku výběru středního vzdělání a dalšího směřování po základní škole. Atmosféra z. s. působí ve Zlínském kraji již od roku 2002. Její hlavní činností jsou adaptační kurzy pro žákyně a žáky středních škol, nicméně se věnuje i školním výletům pro základní školy, lanovým aktivitám a lukostřelbě a v posledních letech pořádá i příměstské tábory.

Více informací o Atmosféře naleznete na www.atmosfera-zs.cz


Autor:
Vložil/a: Martina Němcová