Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Rodilí mluvčí ve výuce angličtiny

Fulbrightova komise zahájila výběrového řízení na získání asistenta nebo asistentky do výuky anglického jazyka na následující školní rok. Uzávěrka přihlášek pro následující školní rok je 1. února 2018.


  • Přáli byste si pro Vaše studenty rodilého mluvčího do výuky angličtiny?
  • Líbilo by se Vám přivítat v pedagogickém sboru mladého Američana nebo Američanku?
  • Hodila by se Vám do školy osoba, která by studentům nabídla také volnočasovou aktivitu v anglickém jazyce?

Pokud jste alespoň na jednu (nebo ideálně na všechny) otázky výše odpověděli ano, Fulbrightova komise v Praze pro Vás má dobrou zprávu. V příštím roce vybereme 30 středních škol ze všech regionů České republiky a umístíme na ně 30 mladých Američanů, absolventů prestižních amerických univerzit, kteří budou spolu s českými učiteli pomáhat s výukou anglického jazyka. Asistent je po dobu celého školního roku finančně zajištěn Fulbrightovým stipendiem, a škole tak navznikají žádné finanční náklady navíc.

Fulbrightův program asistentů ve výuce angličtiny běží již přes deset let. Asistentů bylo zpočátku jen několik, v minulém roce 20 a v tomto školním roce máme ve městech od Chebu po Třinec celkem 30 asistentů, kteří působí na průmyslových, zdravotnických, zemědělských, obchodních, uměleckých, lesnických školách i gymnáziích. 

Pro veliký zájem jsme asistenty zatím přidělovali pouze na školy, které ještě asistenta/asistentku v minulosti neměly, v příštím roce však do výběru zařadíme i školy, které se našeho programu již účastnily, a sice ve školním roce 2014/2015 nebo dříve. 

Podrobné informace o programu a o tom, jak se přihlásit do výběrového řízení, najdete zde - https://www.fulbright.cz/chci-ziskat-asistenta-pro-vyuku-anglictiny/zakladni-informace/. Uzávěrka přihlášek pro následující školní rok je 1. února 2018. 

Pokud Vás zajímá, jak se našim bývalým stipendistům v České republice líbilo, můžete se podívat na náš blog zde - http://czechfulbright.blogspot.cz/. 


Autor: Kristýna Džmuráňová
Vložil/a: Jana Galová