Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Noc s Andersenem

Do dalšího ročníku mezinárodní akce Noc s Andersenem se i v letošním roce zapojí pod taktovkou městské knihovny děti z Otrokovic. Akce, která má děti motivovat k četbě, se uskuteční z 23. na 24. března 2018 v baťovské pobočce Městské knihovny Otrokovice.

Pracovnice otrokovické knihovny se nezapomněly ani letos připojit k tradiční knihovnické akci a připravily pro děti zábavný program. Tato mezinárodní akce je v pořadí osmnáctým ročníkem a kromě dětí z České republiky se jí účastní i děti ze Slovenska, Polska, Slovinska, Ruska a děti z Českých škol bez hranic. „V Otrokovicích rozhodně nemáme nouzi o zájemce. Noc s Andersenem má kladné ohlasy jak ze strany dětí, tak ze strany rodičů," uvedla vedoucí otrokovické knihovny Radka Jarková. Doplnila, že akce se zúčastní přibližně dvacet dětí ve věkovém rozmezí od šesti do deseti let.

„Tento rok byla přizvána k zahájení akce vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková, která bude předčítat pohádku Josefa Čapka z knihy Povídání o pejskovi a kočičce, od jejíhož vydání letos uplyne devadesát let," přiblížila vedoucí knihovny. Mezi dalšími pozvanými hosty budou hudebníci ze zlínského občanského sdružení Rytmus pro život, kteří pro děti zrealizují interaktivní pořad zaměřený na africké bubnování a hrátky s rytmem. Následovat bude večerní hra a čtení, poté dobrodružná noc ve spacích pytlích mezi regály plných knih. Za odměnu obdrží děti drobné ceny.

 

Přihlášky lze vyzvednout v hlavní půjčovně městské knihovny v budově radnice na nám. 3. května 1340. 

Autor:
Vložil/a: Radka Dohnalová