Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Střední školy si mohou žádat o americké asistenty
Fulbrightova komise v Praze vybere 30 středních škol ze všech regionů České republiky, na kterých bude v příštím roce pomáhat s výukou angličtiny 30 mladých Američanů, absolventů prestižních amerických univerzit.


Asistenti jsou po dobu celého školního roku finančně zajištěni Fulbrightovým stipendiem, a škole tak nevznikají žádné finanční náklady navíc.

Fulbrightův program asistentů ve výuce angličtiny běží již přes deset let. Asistentů bylo zpočátku jen několik, díky podpoře MŠMT však počet v minulém školním roce vzrostl na 20 a v tomto školním roce máme ve městech od Chebu po Třinec celkem 30 asistentů, kteří působí na průmyslových, zdravotnických, zemědělských, obchodních, uměleckých, lesnických školách i gymnáziích.

Pro velký zájem ze strany škol jsme asistenty zatím přidělovali na školy, které asistenty v minulosti ještě neměly, nyní se však mohou hlásit i školy, které se našeho programu již účastnily, a sice ve školním roce 2016/2017 nebo dříve.

Podrobné informace o programu a o tom, jak se přihlásit do výběrového řízení, najdete na webu Fulbrightovy komise v ČR v sekci Přihláška a výběrové řízení. Uzávěrka přihlášek pro následující školní rok je 31. prosince 2019. Pokud se chcete předem připravit na další školní rok, pročtěte si články, pokyny a doporučení v sekci Chci získat asistenta pro výuku angličtiny.

Kontaktní osoba: Kristýna Džmuráňová, koordinátorka programu, dzmuranova@fulbright.cz, +420 222 718 452

Autor: Kristýna Džmuráňová
Vložil/a: Martina Němcová