Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Veletrh Věda Výzkum Inovace. Inspirace studentům pro jejich další profesní rozvoj
Jedinečnou příležitost poskytne Veletrh Věda Výzkum Inovace středním školám. Přiveďte své studenty na veletrh, kde se prezentují výzkumné organizace, významné firmy a mladí vědci.

Registrace pro organizované skupiny je možná na webu veletrhu. Studenti budou moci v rámci speciálního programu strávit výuku fyziky, bilogie, chemie či dalšího předmětu mimo školní lavice a budou se moci návštěvou veletrhu ve dnech 28. 2. až 2. 3. 2017 inspirovat při výběru vysoké školy a svého dalšího vzdělání. Jako bonus si budou moci na vlastní kůži vyzkoušet i nejrůznější pokusy.

Veletrh Věda Výzkum Inovace se spojil se zábavním vědeckým parkem VIDA! a společně vytvořili program speciálně připravený pro středoškoláky. Ti budou moci v doprovodu svých učitelů navštívit druhý ročník Veletrhu Věda Výzkum Inovace a pak i zajít do vědeckého park VIDA!, který na ploše  5 000 m² nabízí přes 170 interaktivních exponátů. To vše za mimořádnou cenu 50,- Kč za osobu, která platí pro organizované školní skupiny.

Na samotném Veletrhu Věda Výzkum Inovace se studenti mohou především inspirovat ke svému dalšímu profesnímu rozvoji. Mohou se zde setkat s celou řadou odborníků. Své prezentace na veletrhu chystají vysoké školy a výzkumné organizace. Návštěva akce tak studentům může pomoci při výběru jejich budoucího povolání nebo výběru studijního oboru. Na výstavišti se mladí lidé potkají se zástupci mnoha firem, u kterých by v budoucnu mohli najít práci.

Speciálně pro studenty bude na veletrhu k dispozici sekce Mladá věda. V rámci ní budou středoškoláky motivovat ke studiu mimo jiné i prezentace mladých vědců, účastníků prestižních soutěží Intel ISEF, Česká hlavička či SOČ. Sekce Mladá věda zájemcům představí, čemu zajímavému se v rámci svých projektů věnují mladí nadějní vědci.

Pro studenty, kteří veletrh navštíví, jsou také připraveny soutěže. Veletrh ale dává velkou příležitost i pedagogům, kteří budou moci mnohé získané poznatky uplatnit při výuce svých předmětů.

Záštitu nad Veletrhem Věda Výzkum Inovace převzalo mimo jiné i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. "Podpora vědy a výzkumu patří k rozvoji každé společnosti, a také mezi nejdůležitější faktory udržitelného rozvoje, ekonomické konkurenceschopnosti a sociální soudržnosti," sdělil náměstek ministryně školství Stanislav Štech.

Zaregistrujte se včas a získejte všechny výhody, například možnost výběru času návštěvy veletrhu.

Veletrh Věda Výzkum Inovace


Autor:
Vložil/a: Jana Vodáková