Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na veletrhu Bett se představily ty nejnovější technologie ve vzdělávání

Veletrh Bett se koná každoročně již několik dekád v Londýně. Událost přitahuje podnikatele, firmy, učitele a ředitele i odbornou veřejnost a formou stánků a přednášek představuje ty nejnovější trháky ve světě vzdělávacích technologií. Letošní ročník si nenechalo ujít bezmála 35 000 návštěvníků a kromě soukromého sektoru na něm vystavovalo několik ministerstev školství z celého světa.

„Dnešní generaci dětí označujeme jako digitální. Nevnímají už rozdíl mezi fyzickým světem a tím virtuálním. Přirozeně ho propojují, a to i v tom, jak spolupracují a učí se,“ říká viceprezident vzdělávací divize Microsoftu Anthony Salcito. Vzápětí ho doplňuje jeho kolegyně Barbara Hozapfelová: „Z výzkumu Class 2030 vyplývají jasná témata pro budoucnost. Zaměření na žáka a jeho rozšířená volba v učení.“ 

O přizpůsobení a zpřístupnění učení žákům je ostatně většina prezentací, které na Bettu nalezneme. Několik firem například představovala přístroje pro virtuální realitu pro školy. Celá třída si nasadí speciální brýle, které obejmou celé zorné pole žáka, a učitel je rázem může přesunout třeba k pyramidám, na Velkou čínskou zeď anebo pod karoserii automobilu. Takové možnosti nabízí společnost ClassVR, jež sestavu 8 brýlí nabízí kolem dvou tisíc liber.

Pokročilejší využití virtuální, respektive rozšířené reality (augmented reality), nabízí Microsoft Education ve své řadě Windows Mixed Reality. Brýle dokáží do prostoru nasimulovat kupříkladu model otevřeného trupu člověka a umožnit tak žákům nahlédnout do útrob lidského těla. Všichni žáci navíc vidí totéž, takže mohou na případných zadáních spolupracovat. Virtuální i rozšířená realita dává učitelům možnost brát studenty na poutavá místa a umožnit jim vzdělávání prožít také „na vlastní oči“.


Autor:
Vložil/a: Jana Cenková