Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Minecraft Roadshow pro pedagogy a soutěž Minecraft Cup

Gamifikace je jedním ze silných trendů současného vzdělávání a Minecraft Vám dává do ruky silný nástroj, se kterým můžete vtáhnou žáky do výuky a opět v nich probudit skutečný zájem o poznání. 


Abyste si mohli výhody učení pomocí hry vyzkoušet, je pro Vás a Vaše kolegy připravena Minecraft Roadshow, která se uskuteční v průběhu měsíce března v celkem pěti městech. Na akci se seznámíte s možnostmi využití Minecraft: Education Edition ve vyučování a díky mobilní pracovně si budete moci všechny praktické tipy pro výuku ihned v Minecraftu vyzkoušet.

Školení povedou dva zkušení lektoři a bude připravena paralelní výuka pro učitele informatiky i učitele neinformatických předmětů. Každý si tak na Minecraft RoadShow přijde na své.

 

Termíny a místa konání:

  • BRNO úterý 6. 3. (SŠIPF, Čichnova 982)
  • PRAHA pondělí 12. 3. (Microsoft, Vyskočilova 4A)
  • OLOMOUC čtvrtek 15. 3. (ZŠ  Nedvědova 17)
  • OTROKOVICE pátek 16. 3. (SPŠ tř. Tomáše Bati 1266)
  • ČESKÉ BUDĚJOVICE úterý 20. 3. (Gym. Česká 142)


REGISTRUJTE SE KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ

Více informací naleznete na webové stránce minecraftroadshow.cz.

 Minecraft Roadshow 2018.pdf


Druhá pozvánka je určena Vašim žákům. Tento rok se koná první ročník soutěže Minecraft Cup, která je určena žákům základních i středních škol. Protože Minecraft je hra postavená na spolupráci, bude se soutěžit ve dvojících, přičemž dvojice mohou být sestaveny z žáků různých ročníků. V kategorii základních škol bude hrát větší roli stavění a kreativita, středoškoláci si pak budou lámat hlavu s vytvořením mechanismů založených na obvodech s ruditem (redstone).

Přesné zadání bude zveřejněno 15. března 2018 na webových stránkách soutěže na adrese minecraftcup.cz. Na stejném webu se pak mohou žáci do soutěže již nyní registrovat.

 Minecraft Cup 2018.pdf

Autor: Tým Minecraft Edu
Vložil/a: Jana Cenková