Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Španělská kultura křížem krážem
Interaktivní program pro studenty středních škol. Dvouhodinový program je rozdělený do dvou částí. 


V první se budeme věnovat nejslavnějšímu španělskému hudebnímu žánru - flamenku – a folklóru. Druhá část je​ věnovaná španělské gastronomii a důležitým osobnostem z historie, kultury, divadla, literatury a kinematografie. Každá část začíná společným programem a následně si studenti připravené aktivity zkoušejí po menších skupinkách.

 

KONCERT

Nechte se našimi muzikanty a tanečnicí zasvětit do krásy tohoto žánru. Ukáží vám základní flamenkové styly, tanec s mantonem, bastonem, vějířem či batou de cola.

HUDEBNÍ DÍLNY

Již během koncertu hudebníci zapojí publikum do své produkce. Studenti si vyzkouší nejtypičtější rytmické hudební nástroje a prvky, které se ve flamenku využívají: hra na cajon, hra na kastaněty, palmas (rytmické potlesky).

KALENDÁRIUM SLAVNÝCH OSOBNOSTÍ

Rychlý průlet historií a slavnými osobnostmi španělských dějin, umění, divadla, kinematografie s ukázkami nejslavnějších z nich (L. Buňuel, C. Saura, P. Almodovar, A. Gaudí…).

AKTIVITY PO SKUPINKÁCH

  • Španělská fériová móda. V překladu slovo „feria“ znamená trh, pouť, jarmark nebo svátek. Nejslavnější férií je dozajista dubnová férie v andaluské Seville. Pojďte se s námi podívat na typické oblečení takového svátku.
  • ​Slepá mapa Španělska. Dokážete složit naši “puzzle” mapu a doplnit důležitá města? Určitě ano!
  • ​Fotokoutek v aréně. Vyfoťte se v cordóbském klobouku, s růží ve vlasech, vějířem nebo toreadorským kloboukem.

MÍSTO KONÁNÍ

Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2 - Vinohrady, www.studioitaka.cz​

Tramvaj č. 10, 16 do stanice Šumavská nebo metrem A na náměstí Míru a pak 5 minut pěšky.


ZÁKLADNÍ CENA (nutno platit skupinově)

Jednotné vstupné: 135,-/osoba


Leták s bližšími informacemi a formulář přihlášky ke stažení: spanelska-kultura-pro-stredni-skoly_listopad2015.pdfSpanelska-kultura-pro-stredni-skoly_listopad2015.pdf


K pořadu o hudbě a kultuře Španělska nabízíme v případě zájmu také různá doporučení na další program v Praze, aby byl den výletu zcela využitý. Můžeme zprostředkovat návštěvu španělské ambasády nebo Institutu Cervantes, doporučit výstavy a pamětihodnosti spolené s tématem Španělska. Na začátku září plánujeme také ukázkové uvedení nabízeného programu, abyste mohli lépe zvážit jeho zařazení. 

V příp​adě zájmu nás neváhejte kontaktovat na marie@fiestaflamenca.czkarol@fiestaflamenca.cz nebo na kterémkoli kontaktu z www.fiestaflamenca.cz.

 
Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová