Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zábavná hra pro děti: Připoj se k europosádce...
​Zábavnou hru pro děti do 14 let připravila Evropská komise. Děti se naučí zajímavosti o jednotné evropské měně a historii peněz obecně.
 
    ...a zažij báječné dobrodružné potápění, při kterém budeš pátrat po schovaných pokladech, skládat puzzle a vyzkoušíš si své znalosti. Ale pozor: každý člen posádky si musí plavbu zasloužit. A tak se rychle uč, tvrdě pracuj a sleduj, jak ti narůstá skóre!
 
Peníze nebyly vždy k dispozici v bankomatech. Mají dlouhou historii a vyvíjely se tisíce let. A ruku v ruce s vývojem společnosti rostla i potřeba důmyslnějších typů peněz.
 
Vzhledem k tomu, že euro, společná evropská měna, hraje dnes velmi důležitou úlohu, je dobré se o něm a o penězích obecně dozvědět něco více.... Třeba prostřednictvím nové zábavné hry, kterou pro děti připravila Evropská komise.
 
Hra určená dětem do 14 let se skládá z pěti částí a přímo na internetu si ji mohou zahrát jednotlivci od svých počítačů, nebo mohou o nejlepší skóre soutěžit i děti ve škole mezi sebou:
  • Mince a země
  • Puzzle z bankovek
  • Potápěj se a počítej
  • Kvíz o euru
  • Cestovatel v čase
Nový internetový herní koutek Evropské komise najdete na stránkách Europa.eu ve všech oficiálních jazycích EU a děti se při zábavě a hraní naučí mnoho zajímavostí o jednotné evropské měně i historii peněz obecně.
Dětský koutek věnovaný evropské měně euro ("Euro Kids' Corner") najdete na http://ec.europa.eu/economy_finance/netstartsearch/euro/kids/index_cs.htm.
 
kidscorner_cs.jpg, 150x80, 18.90 KB
 
Zdroj: Europe Direct Uherské Hradiště, ed.uh.czec.europa.eu  
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková