Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Abeceda OSN: Globální otázky očima studentů českých škol
Publikace je výstupem projektu Abeceda OSN, který realizuje Informační centrum OSN v Praze. Témata, která se týkají aktuálního světového dění a činnosti Organizace spojených národů, z pohledu žáků a studentů základních a středních škol v České republice.
 
Abeceda OSN. Globální otázky očima studentů českých škol. Praha: Informační centrum OSN, 2007. ISBN 80-86348-03-2


"Jsou globalizace, civilizace, lidská práva, změny klimatu nebo mír pouhými slovníkovými frázemi? Nebo mají svůj reálný význam pro každého obyvatele planety? Jsou mladí lidé v dnešním světě pouhými konzumenty často protichůdných zpráv, nebo si dokážou najít cestu k porozumění palčivých globálních témat současnosti?"

"Informační centrum OSN v Praze oslovilo základní a střední školy ve všech krajích České republiky a požádalo jejich studenty o názor. Literární, výtvarnou nebo fotografickou formou mohli vyjádřit, co pro ně znamenají pojmy jako biologická rozmanitost, jaderná energie, terorizmus, xenofobie, ekologie a další. Zajímalo nás, jak o těchto tématech přemýšlejí, jak vidí svět, ve kterém žijeme a svět, v jakém chtějí žít."
 
Publikaci si můžete stáhnout na stránkách Informačního centra OSN ZDE (pdf; 5,15 MB). Naleznete v ní také bližší informace o projektu Abeceda OSN.


Zdroj: www.osn.cz Informační centrum OSN v Praze
Autor: Mgr. Jitka Hubáčková
Vložil/a: Radka Evjáková