Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nabídka vzdělávací programů zaměřených na etiku a korupci
Obecně prospěšná společnost Brodem prostřednictvím interaktivních seminářů uvádí studenty a učitele základních a středních škol do problematiky korupce, boje s ní a do morálních dilemat s korupcí spjatými.​


1. Korupce 1: dvouhodinový výukový program ukazuje, jak se korupce a úplatkářství projevuje v každodenním životě, co je kvůli ní dražší, horší, méně kvalitní. Jak se s úplatky a korupcí setkají mladí lidé na úřadech, u lékaře, ve škole, při sportu. Výuka je multimediální, součástí jsou scénky sehrané studenty gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě. Cena 10 korun na žáka (studenta)


2. Korupce 2: na první část korupčního programu navazující dvouhodinový program zaměřený na několik případových studií s přímým zapojením a hlasováním studentů. Studie se týkají školství, sportu, podnikání i zapojení do veřejného života. Žáci a studenti vybírají možnosti, volí řešení problémů. Cena 10 korun za žáka (studenta)

3. Média a etika: interaktivní dvouhodinový program. Jak vzniká zpráva a jak se liší zpráva v novinách, na internetu a v televizi? Co musí udělat novinář, aby se dopátral pravdy? Proč je důležité, aby byly zprávy pravdivé? Proč v mediálních bojích vítězí Putin? Cena 20 korun za žáka (studenta)

4. Média a uprchlíci: dvouhodinový interaktivní seminář zaměřený na aktuální téma uprchlické vlny v Evropě a informování o ní z pohledu českých i světových médií. Proč se píše o valících se vlnách islamistů, kdo zneužívá a využívá informace ve svůj prospěch, kde se bere záplava vymyšlených či nepravdivých zpráv. Co dělat s rasistickými diskusemi, kde získat relevantní informace. Cena 20 korun za žáka (studenta)

5. Potraviny na férovku: dvouhodinový seminář s praktickými ukázkami. Jak nakupovat potraviny, na co si dát pozor, co sledovat. Co se dá vyčíst z obalů potravin – kde byla potravina vyrobena a jakou cestu na pulty obchodů urazila, kdo ji vyrobil, z čeho je vyrobena. Co dělat, když najdu prošlé, plesnivé, zkažené zboží. Cena 30 korun za žáka (studenta)

6. Etické a korupční aspekty podnikání. Informace v přiloženém souboru: Etika_program.pdfEtika_program.pdf

 

Obecně prospěšná společnost Brodem byla navržena Cenu Bílé lilie za vzdělávací projekt CoZaTo, který prostřednictvím interaktivních seminářů uvádí studenty a učitele základních a středních škol do problematiky korupce, boje s ní a do morálních dilemat s korupcí spjatými.

Číslo akreditace MŠMT 38652/2014-1-891 korupce

Číslo akreditace MŠMT 1671/2015-2-23 mediální výchova

Programy společnosti Brodem podpořily Nadace Tomáše Bati, Nadační fond proti korupci, Fond Otakara Motejla, Nadace Karla Janečka, společnost OKsystem

 

Kontakt: Tomáš Fránek, info@brodem.eu​, 739 542 704

Autor:  
Vložil/a: Martina Němcová