Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání

Články kabinetu

Jak-ucit-o-uprchlicich

Asociace Občankáři.cz zpřístupnila metodiky pro 1. a 2. stupeň ZŠ s cílem poskytnout žákům vhled do situace lidí, kteří utíkají před válkou a terorem na základě jejich konkrétních příběhů a pochopit terminologii spojenou s migrací

22. 9. 2015 14:54, Radka Evjáková

Webinar--Projevy-predsudku-rasismu-a-nasili-z-nenavistiti

Webinář rozvíjí kompetence vyučujících potřebné k zapojení multikulturní výchovy do výuky

5. 8. 2015 13:07, Radka Evjáková

Čítanka-romské-literatury-ROZUMMĚNÍ-

Čítanku vydalo nakladatelství KHER a je určena pedagogům obou stupňů základních škol, jimž poskytuje názorný příklad toho, jak lze literaturu Romů zařazovat do běžné výuky, aniž by museli rezignovat na své povinné učební plány. 

9. 12. 2013 15:12, Martina Němcová

Deset-škol-ve-Zlínském-kraji-získalo-titul-Multikulturní-škola

Zlínský kraj uděluje, na základě aktivního přístupu v otázce multikulturní výchovy, rovných příležitostí žáků a podpory začleňování sociálně vyloučených skupin, titul "Multikulturní škola".

2. 10. 2013 9:09, Radka Evjáková

Vychází-unikátní-publikace-představující-dějiny-a-literaturu-Romů-učitelům-základních-škol

Do sítě základních škol a některých víceletých gymnázií v ČR bude v následujících týdnech distribuována unikátní učební pomůcka s názvem "Druhá směna" s podtitulem "Jak využívat dějiny a literaturu Romů ve výuce na 2. stupni ZŠ".

2. 10. 2013 8:48, Radka Evjáková

„La-Ngonpo-–-místo-setkávání“---metodická-publikace-pro-učitele-zaměřená-na-multikulturní-a-globální-rozvojové-vzdělávání

Multikulturní centrum Praha ve spolupráci s Centrem globálního a rozvojového vzdělávání NaZemi vytvořilo pro projekt „La Ngonpo – místo setkávání“ metodickou publikaci pro učitele zaměřenou na multikulturní a globální rozvojové vzdělávání.

30. 9. 2013 14:14, Radka Evjáková

Vychází-kniha-pohádek-romských-autorů-Otcův-duch

Nakladatelství romské literatury KHER vydává svou prvotinu s názvem Otcův duch a jiné pohádky romských autorů. Publikace vychází jako e-kniha a je na stránkách nakladatelství zdarma ke stažení.

30. 9. 2013 14:08, Radka Evjáková

Hudebník-Ivan-Kandráč-v-projektu-Romský-mentor---Dohromady-jsme-jeden

Ivan Kandráč již druhý školní rok pracuje se svojí skupinou dětí v prostorách základní školy Masarykova – v Klubu Zeferino. Integrační projekt pro děti ve Valašském Meziříčí koordinuje od roku 2011 občanské sdružení Romea.

30. 9. 2013 13:29, Radka Evjáková