Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vzdělávání k udržitelnému rozvoji pomocí e-learningu
 

Ministerstvo kultury, mládeže a sportu německého spolkového státu Baden-Wurttemberg je hlavním realizátorem makroregionálního projektu, který se zaměřuje na vzdělávání k udržitelnému rozvoji pomocí e-learningu (E-School for Sustainability in the Danube Region).

V rámci tohoto projektu je vytvářena mezinárodní e-learningová platforma pro spolupráci subjektů z účastnických zemí, jejímž cílem je zvýšit povědomí učitelů a studentů o udržitelném rozvoji a provázanosti sociálního, ekonomického, ekologického a politického rozvoje na regionální, makroregionální i evropské úrovni. Projekt se zaměřuje na témata v oblasti ekologie, energetické účinnosti, likvidace odpadů, adaptace na dopady klimatických změn, ekonomických vztahů a kulturní výměny.

Nedílnou součástí projektu je tvorba přehledu interdisciplinárních, interaktivních online výukových metod a nástrojů, které jsou průběžně zveřejňovány zde.

První výstupy projektu budou představeny na 1. výroční konferenci projektu e-School4S, která se uskuteční dne 27. října 2014 v německém Esslingenu.

Zdroj: www.msmt.cz

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková