Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
I ty ovládáš změny klimatu

Kampaň upozorňující na problematiku klimatických změn nabízí celou řadu praktických a snadno realizovatelných tipů.

 

"Všimli jste si, že nabíječka mobilního telefonu v zásuvce ve zdi je horká, i když není připojena k telefonu? Je to proto, že stále spotřebovává elektřinu. Odhaduje se, že když necháte nabíječku v zásuvce nepřetržitě, promrhá se 95 % energie." (http://ec.europa.eu/environment/climat/campaign/takecontrol_cs.htm)
Toliko jen jeden z mnoha rad pro spotřebitele, jak ušetřit a zároveň takto pomoci řešit rychlé klimatické změny na Zemi.
 
Evropská komise zahajuje kampaň upozorňující na problematiku klimatických  změn s názvem "I ty ovládáš změny klimatu". Tuto celoevropskou kampaň v  Praze zahájil v pondělí 5. června ministr životního prostředí Libor Ambrozek a Ladislav Miko z generálního ředitelství Evropské komise pro životní prostředí.Kampaň vyzývá k tomu, aby lidé v každodenním životě provedli malé změny a významně tak přispěli ke snížení emisí skleníkových plynů. Kampaň se snaží vyvolat pocit osobní odpovědnosti a pomáhat v boji proti klimatickým změnám.
 
Jednotlivcům proto nabízí celou řadu praktických a snadno realizovatelných tipů, které najdou na http://ec.europa.eu/environment/climat/campaign/index_cs.htm - speciálních webových stránkách.
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková