Skip Ribbon Commands
Skip to main content

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Sign In

Rozšířené
hledání
Něco o portálu SofiaNa portálu Sofia najdete ucelenou nabídku dalšího vzdělávání pro pracovníky škol a školských zařízení, databázi vzdělávacích zařízení, přehled nabízených vzdělávacích akcí dalšího vzdělávání dospělých. Součástí bude hodnocení absolvovaných kurzů účastníky, což umožní všem zájemcům o další vzdělávání získat představu o kvalitě a efektivně nabízených kurzů. Zájemci se mohou elektronicky přihlašovat na konkrétní vzdělávací akci.

V sekci Kabinety vznikl prostor pro sdílení profesních zkušeností, konzultaci problémů pedagogického charakteru a vyjádření se k aktuálním záležitostem ze sféry vzdělávání. Prostor Poradny slouží pedagogům k možnosti položit dotaz pracovníkům Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje. Pedagogové mohou ovlivnit skladbu nabídky dalšího vzdělávání v kraji tím, že zde budou moci publikovat své vzdělávací potřeby a plány.

Proč jsme pro vzdělávací databázi zvolili název Sofia?

PanSofia je latinský název (řeckého původu) třetí knihy díla De rerum humanarum emendatione consultatio catholica (v českém překladu: Obecná porada o nápravě věcí lidských), kterou napsal při svém pobytu v Nizozemí v závěru svého života Jan Amos Komenský. Řecké slovo pan znamená vše či všezahrnující, Sofia znamená moudrost. Proto slovo panSofia sám Komenský vykládá jako všeobecná moudrost. (http://cs.wikipedia.org/wiki/PanSofia).

 

Jak se v portálu pohybovat

Pro usnadnění orientace v portálu Sofia je pro vás připraven podrobný manuál (ke stažení ve formátu .pdf) SOFIA_manuál.pdfSOFIA_manuál.pdf

Další návody a tipy, jak pracovat s portály, naleznete na portále Zkola, v sekci O portálu

 

Jak si nastavit odběr novinek

Na této stránce je možno si nastavit odběr email informací o nově přidaných/změněných článcích v portálu Zkola. Tato funkce je dostupná pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům.

Chcete-li tedy dostávat emailem informace o nově přidaných/změněných článcích na portálu Zkola, přihlaste se pod svým uživatelským účtem a níže na této stránce si vyberte sekce a podsekce, z nichž chcete dostávat informace.

Chete-li dostávat informace z celé sekce, je třeba označit všechny její podsekce.

Doporučujeme označit si opravdu jen vybrané podsekce, jejichž obsah je pro vás důležitý. Pro zobrazení přehledu všech nově přidaných článků za určité období využijte tuto stránku.

Tlačítkem "Uložit změny" v dolní části stránky potvrdíte nastavení. Následně vám budou zaslány potvrzovací emaily o vytvoření upozrnění.

Při každé změně ve vámi označených částech portálu vám bude zaslán informační email včetně odkazu na zobrazení aktuálně změněného článku.

Budete-li chtít u libovolné sekce nastavit jinou frekvenci zasílání upozornění na změny, postupujte podle již zveřejněného návodu.

Články jsou publikovány pouze v sekcích Kabinety a Témata dalšího vzdělávání.

Skip Navigation Links.

Funkce pro nastavení odběru email informací je dostupná pouze registrovaným a přihlášeným uživatelům.