Sledujte představení Auditu vzdělávacího systému online

31. leden 2023
Management
Autor/ka článku: Pavla Lioliasová, EDUin
Sledujte představení Auditu vzdělávacího systému online

EDUin po deváté představí nezávislou analýzu českého vzdělávacího systému. Prezentaci letos můžete sledovat online prostřednictvím streamu na Facebooku nebo Youtube.

EDUin připravuje Audit vzdělávacího systému od roku 2014 ve spolupráci s dalšími odborníky. Nabízí přehled událostí uplynulého roku a analytické texty, které hodnotí, srovnávají a upozorňují na problémy školství. Kromě analytiků EDUinu se na Auditu podíleli další experti formou nezávislé oponentury. Jednotlivé analýzy reflektují témata, která byla v uplynulém roce důležitá.

Letos se autoři analýz zaměřili na tato témata: 

  • Školy jsou někde přeplněné. Umíme plánovat jejich kapacity?
  • Chybí nám učitelé. Co s tím uděláme?
  • Odkladů školní docházky je příliš. Co je příčinou?
  • Ve školách přibývá žáků-cizinců. Jsme na ně připraveni?

Stream můžete sledovat 28. února od 10:00 přímo na facebookové události nebo YouTube. Kompletní analýzy budou zveřejněné v den představení auditu na webu EDUin.cz.

Už nyní si na webu auditu můžete přečíst stručné ohlédnutí za tématy, která rezonovala vzděláváním v roce 2022. Na webu si také můžete prohlédnout přehled hlavních událostí ve vzdělávací politice za uplynulý rok. Podrobné vyhledávání nabízí možnost detailně filtrovat oblasti a témata, která vás aktuálně zajímají.