Skauti vydali bestseller: tábornická příručka zaujala již jedenáct tisíc čtenářů

16. červenec 2020
Rodiče a veřejnost
Autor/ka článku: Jana Galová
Skauti vydali bestseller: tábornická příručka zaujala již jedenáct tisíc čtenářů

Se snahou, aby vše bylo praktické a podle návodů se dalo jednoduše postupovat, vydali skauti tábornickou publikaci Skautská praxe 2.0. Zájem naprosto předčil očekávání tvůrců, kniha se stala bestsellerem. Na letošní tábory se tak vydaly tisíce kluků a holek s praktickou příručkou v kapse.

„Tábornická praxe je jednou z hlavních programových náplní skautingu, ale i v ní se za posledních třicet let hodně změnilo. Naším záměrem bylo přinést do kapsy každého skauta a skautky to živé z tábornické minulosti, spojené s moderními outdoorovými prostředky dnešního světa,“ vysvětluje spoluautor publikace Roman Šantora. „Dobře je to třeba vidět na stanech: v příručce najdete, jak postavit a vybavit podsadu, skautský vynález starý více než sto let, ale zároveň jak tábořit pod moderním stanem či přístřeškem tarp,“ dodává Šantora.

Skautská praxe 2.0 je příručka pro tábornickou současnost: má šedesát stran, kde je vše praktické z táboření, přírody, vybavení, bezpečnosti i skautingu. Všechny stránky jsou doplněny QR kódem, obsahujícím odkaz na internetovou stránku s podrobnějšími informacemi k tématu, odkazy na fotografie i videa. Novým tvůrcem obrázků i textů se stal odborník na slovo vzatý, dlouholetý tábornický praktik Jiří Červinka – Brko.

Dalším updatem je nepromokavý a téměř nezničitelný obal na příručku z high-tech materiálu Tyvek®.

Jak dokazují prodeje publikace, zájem o táboření neutichá. Skautské praxe 2.0 se po roce od vydání prodalo již přes jedenáct tisíc výtisků.

Publikace je vhodná pro každého kluka nebo holku ve věku zhruba od deseti let, nemusí být nutně skautem nebo skautkou. Bude jim inspirací pro nejrůznější dobrodružství v nadcházejících letních měsících, ať už pojedou na tábor, na prázdniny k babičce nebo na výlet s rodiči.

Publikace se za 49 Kč dá koupit v Junshopu nebo Tiskovém a distribučním centru Junáka – českého skauta.

Kontakt:
Junák – český skaut: Barbora Trojak | tel. 731 403 647 | barbora.trojak@skaut.cz

Zdroj: www.skaut.cz