Sekunda GJŠ Zlín zakončila školní rok 2021/2022 na mezinárodním setkání v Litvě

24. červen 2022
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jiřina Juřičková
Sekunda GJŠ Zlín zakončila školní rok 2021/2022 na mezinárodním setkání v Litvě

V červnu 2022 se žáci sekundy Gymnázia a Jazykové školy Zlín účastnili mezinárodního projektového setkání programu Erasmus+ v litevském městě Alytus.

Program setkání zahrnoval mnoho různých oblastí. Například seznámení se s tradicemi Litvy při přípravě tradičního litevského pokrmu „kibinai“, který měli také na oběd, takže co si kdo uvařil, to si také snědl; praktické využití znalostí informatiky a programování ve workshopech; manuální zručnost při výrobě památečních magnetů. Žáci také debatovali o činnostech studentských rad a o možnostech, které ve své škole mají, když potřebují řešit problém.

Jiné problémy, které nastaly při cestování na setkání, tedy zrušení letu do Vilniusu, nám naopak umožnily hlavní město Litvy poznat mnohem lépe, protože jsme byli nuceni cestovat dříve. Díky této změně jsme měli možnost poznat Vilnius i jeho památky a historii, na cestě zpět domů jsme si prohlédli sídlo Trakai.

Celý projekt Erasmus bude končit mezinárodním setkáním partnerských škol ze Španělska, Litvy a GJŠ Zlín v říjnu 2022 a proběhne na GJŠ Zlín.