Samet na školách

18. září 2023
Výchova demokratického občana
Autor/ka článku: Bára Stárková, předsedkyně spolku Díky, že můžem
Samet na školách

Samet na školách přináší do škol motiv 17. listopadu jako zastřešující linku pro řadu dalších témat a hodnot, která s tímto datem neodmyslitelně souvisí. Nabízí atraktivní formu, jež studenty motivuje se těmito tématy zabývat a stát se tak aktivními hybateli dění. Cílem je aktivně zapojit studenty do dění a naučit je samostatnému a kritickému myšlení při organizací vlastních sametových festivalů.

Zajímáte se o současné dění a není vám lhostejné, co se kolem vás děje? Chcete ukázat, že je pro vás svoboda důležitou hodnotou a snažíte se aktivně využívat příležitostí, které díky ní máte? Připomeňte si s námi na podzim 34. výročí sametové revoluce. Oslavte 17. listopad a uspořádejte tematický program přímo na své škole.

Objednejte si program do výuky

V naší nabídce najdete desítky programů od různých neziskových organizací i jednotlivců. Zážitkové workshopy, besedy, přednášky, diskuze a aktuální témata. Aktivity do výuky můžete objednávat v průběhu celého podzimu!

Rozcestník online materiálů

Přehled online metodik, pracovních listů a dalších zdrojů dostupných pro vyučující na jednom místě. Učíte o moderní historii, lidských právech nebo třeba mediální gramotnosti a hledáte inspiraci?

Sametový festival na vaší škole

Zapojte žáky a žákyně a uspořádejte projektový den! Vyberte si z naší nabídky program pro svoji školu a doplňte ho vlastními aktivitami, například besedami s pamětníky nebo vystoupeními – fantazii se meze nekladou! Jak bude vypadat připomínka výročí sametové revoluce na vaší škole?

Akademie Díky, že můžem

S přípravou festivalu vám rádi pomůžeme! Středoškoláky zveme 13. října 2023 na setkání do Prahy, program nabitý workshopy s inspirativními hosty. Odjedete s konceptem programu vašeho festivalu, spoustou nových kontaktů a zkušeností. Přihlásit se můžete do 3. října!

Vše naleznete na webové stránce www.sametnaskolach.cz

Kontakt pro školy
Anežka Rucká, koordinátorka škol, +420 606 603 096, anezka@dikyzemuzem.cz