S němčinou na vodě. Jazykový teambuilding s německými přáteli

22. listopad 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: David Martinek
S němčinou na vodě. Jazykový teambuilding s německými přáteli

Po delší době odloučení způsobené pandemií, se konečně setkali žáci Střední školy podnikatelské a Vyšší odborné školy Zlín se studenty partnerské školy. Do Lothar-von-Faber-Schule v Norimberku jezdíváme běžně na praxe, ale tentokrát společně prožili prodloužený víkend v září na severní Moravě v duchu outdoorových sportů.

Nejprve proběhla jazyková animace, kdy se studenti formou her seznámili navzájem a potom si rozšířili i  slovní zásobu, kterou potom používali během outdoorových aktivit – a to nejenom německy, ale i naši němečtí kolegové se učili tyto pokyny česky.

První aktivitou byla procházka ke zřícenině hradu Vikštejn. Tam nás překvapil pomník německému potulnému rytíři (který zde často pobýval) a také malé překvapení v podobě netopýra čekajícího na nás v hradním sklepení. V sobotu a neděli jsme si už užili raftingu na řece Moravici, jejíž průtok byl zvýšen vypouštěním nádrže Kružberk. Poslední den na cestě domů jsme stihli navštívit Raabovu štolu, kde se v 19. století těžila břidlice.

Po zážitcích sportovních i kulturních jsme se rozloučili v Otrokovicích na nádraží s přáním brzkého setkání v Norimberku.

Celá tato akce byla finančně podpořena Česko německým fondem budoucnosti, který pomáhá stavět mosty mezi českou a německou mládeží. Cílí na projekty sdružující studenty obou zemí při různých aktivitách – nejedná se jenom o školní výměnné pobyty, odborné praxe, ale i sportovní a historické exkurze.