Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Fakulta managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně je 4 nejlepší fakultou v ČR nabízející ekonomické vzdělání

Dle hodnocení Hospodářských novin zveřejněném v lednu 2015 se Fakulta managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně umístila na čtvrtém místě z celkem 21 hodnocených fakult z celé ČR.


Mezi hodnotícími prvky žebříčku vysokých škol bylo např. mezinárodní zapojení školy, zájem o školu, pedagogové a věda. Šance na přijetí je na FaME 52,73%, míra nezaměstnanosti absolventů Fakulty mamagementu a ekonomiky ve Zlíně je 4,3%.

Nejlepší ekonomické vzdělání v Česku nabízí studentům Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V hodnocení Hospodářských novin opět zvítězil a ostatních dvacet porovnávaných fakult převálcoval ve světovosti a suverénně ve vědě. Druhé místo obhájila Národohospodářská fakulta VŠE v Praze a na třetí příčce, stejně jako loni, skončila brněnská Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně. Čtvrtá skončila Fakulta managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně.

Více zde http://archiv.ihned.cz/c1-63417700-fakulta-socialnich-ved-uk-obhajila-prvenstvi

Fakulta managementu a ekonomiky oslaví v roce 2015 dvacet let, poskytuje vzdělání ve studijních programech bakalářských, magisterských a doktorských. FaME je nositelem certifikátu ECTS Label, který je nejprestižnějším evropským oceněním v oblasti vzdělávání v EU. Kromě titulu na FaME můžou zájemci získat paralelně i mezinárodně uznávaný titul BA/MSc. na britské UNIVERSITY OF HUDDERSFIELD, THE BUSINESS SCHOOL. Na fakultě studuje v současné době 2671 studentů.

Na FaME se vyučuje v českém i anglickém jazyce, studují zde téměř tři stovky zahraničních studentů. Velký důraz je na Fakultě managementu a ekonomiky ve Zlíně kladen na uplatnitelnost absolventů v praxi. V průběhu studia se studenti mohou podílet na nejrůznějších praktických projektech, spolupracovat s firmami, zúčastnit se stáží v renomovaných společnostech jako jsou Continental Barum, Baťa, Delloite, UniCredit Bank a další.

Fakulta je zapojena do mnoha zahraničních projektů, každý student může prožít část studia na univerzitách v EU i ve světě např. v rámci projektů Erasmus či  Freemover.

V magisterském studiu mohou studenti absolvovat kurz Microeconomics of Competitiveness profesora Michaela E. Portera, který probíhá ve spolupráci s americkou Harvard Business School. Na FaME působí řada renomovaných ekonomů, např. prof. Milan Zelený (působící rovněž na Fordham University in New York) nebo makroekonom Ing. Petr Zahradník. Přednášky a workshopy odborníků z praxe jsou pravidelnou součástí života na fakultě.

 

Autor: Libuše Kolínková
Vložil/a: Radka Evjáková