Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Dny řemesel
Dne 7. a 8. června 2018 se ve Zlíně uskuteční Dny řemesel, které organizuje Krajská hospodářská komora Zlínského kraje ve spolupráci se Zlínským krajem v rámci projektu Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území rozvoje Zlínského kraje (IKAP). Projekt je spolufinancován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a jeho cílem je propagace technického vzdělávání a řemeslné výroby v regionu.
 
První den (7. 6. 2018) bude zahájen konferencí, zaměřenou na praktické zkušenosti z kariérového poradenství a stipendijní programy škol a firem (např. SPŠP-COP Zlín, SOŠ J. Sousedíka Vsetín, SOŠ Luhačovice, Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o., Continental Barum a.s.). Účastníci – kariéroví a výchovní poradci z celého zlínského kraje budou seznámeni se službami nově vznikajícího Centra kariérového poradenství ve Zlíně a s projekty Komory, které se zaměřují na oblast zaměstnanosti. Konference se uskuteční v areálu Svitu v budově 23 (4. patro), v jejím úvodu vystoupí ředitelka Krajské hospodářské komory Zlínského kraje Bc. Iveta Táborská. 

Druhý den (8. 6. 2018) bude zaměřen na exkurze žáků osmých tříd základních škol do firem FLOW TECH a GENICZECH. V „Baťovském areálu“ si žáci prohlédnou výrobu technologií pro automobilový průmysl, výrobu strojních dílů a CNC obrábění a budou si moci vyzkoušet některé dovednosti z nabízených studijních oborů zábavnou a praktickou formou.

Součástí programu v budově 53 bude i miniveletrh středních škol ze Zlínského kraje, na kterém se představí SPŠP – COP Zlín (polygrafie, strojnictví), SPŠ OA Uherský Brod (elektro), SOŠ Luhačovice (umělecko-řemeslné zpracování dřeva, umělecké kovářství), SOŠ J. Sousedíka Vsetín (autoobory), SŠOS Vizovice (oděvnictví, fotograf, kosmetika, kadeřnictví) a  SPŠ  Otrokovice – Experimentárium.

Kontakt na pořadatele:     
Pavla StachováLogolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

                                        IKAP_023.png                                                        logo_střední.jpg

Autor: Pavla Stachová
Vložil/a: Radovan Výsmek