Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Speciální pomůcka pomůže při studiu handicapovaných posluchačů
Speciální pomůcka, která umožňuje ovládat počítač pomocí pohybu očí a hlavy namísto klasické myši, bude sloužit tělesně postiženým studentům Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Na její pořízení poslouží peníze, které univerzita získala v soutěži Škola bez bariér.
 
„Soutěž Škola bez bariér vyhlásil Výbor dobré vůle -  Nadace Olgy Havlové mezi vysokými školami v České republice. Jejím cílem bylo ocenit vysoké školy za vstřícný přístup k handicapovaným posluchačům,“ uvedl prorektor UTB pro celoživotní vzdělávání a spolupráci s praxí doc. David Tuček. UTB získala cenu v kategorii za individuální přístup k handicapovaným posluchačům. „V rámci hodnocení byla posuzována kritéria jako bezbariérový přístup do všech univerzitních objektů,  posluchárny, jejichž vybavení vyhovuje studentům s tělesným postižením, poradenství pro zdravotně postižené studenty nebo výuka studijního oboru, který je určen speciálně pro tělesně postižené studenty,“ řekl dále doc. Tuček.
 
Zisk ceny byl spojen s finančním darem 20 000 Kč od Československé obchodní banky. Univerzita Tomáše Bati se rozhodla tento finanční dar věnovat na zakoupení pomůcky pro handicapované studenty. Přístroj pro ovládání počítače pomocí pohybu očí a hlavy je určena pro konkrétního posluchače. Vzhledem k tomu, že jeho cena je téměř 40 tisíc korun, zaplatí polovinu peněz Fakulta aplikované informatiky, která ho pak bude dle potřeby využívat i pro další studenty.
 
Mgr. Jan Malý
Tel.: 57 603 2219
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková