Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Škola - neškola projekt organizace Na Pasece


Milí rodiče, přátelé a příznivci, 

jak jsme již avizovali začali se v našem okolí objevovat rodiče se zájmem o alternativní vzdělávání, kterým zcela nevyhovuje přístup a metody práce v klasických základních školách a uvažují proto o možnosti tzv. domácího vzdělávání, jehož nevýhodou však je větší izolovanost dětí.

Po dvou setkáních se zainteresovanými rodiči jsme se v rámci O.s. Na Pasece rozhodli založit projekt Školy - neškoly, který bude od září 2014 fungovat jako pravidelné celodenní setkávání rodin 1x měsíčně v prostorách lesní školky Na Pasece na Velíkové nebo jinde dle programu. Akce budou probíhat o víkendu, případně dle domluvy možno i přes týden. Vítány jsou celé rodiny, ale po předchozí domluvě a organizačním zajištění je možné, aby se akce účastnily i samotné děti od 6-ti let. Tato setkání by měla mít vzdělávací i společenský charakter. Rodiče si budou moci vyměnit zkušenosti, materiály nebo jen povykládat. Vzdělávací část bude zaměřena především na potřeby dětí od září zapsaných v režimu individuálního (domácího) vzdělávání, ale rádi přivítáme i rodiny s „klasickými“ předškoláky nebo školáky, kteří si chtějí zábavnou formou rozšířit své znalosti.

Do budoucna plánujeme systematičtější a častější vzdělávání formou pravidelného týdenního "vyučování".

Bližší podrobnosti, aktuální data a informace o setkáních naleznete na webu http://napasece.net/node/147 (v záložce Ze života sdružení - Škola-neškola nebo v postranních panelech)
v aktualitách, na FB a v mailu (pouze pokud jste projevili zájem informace o domácím vzdělávání dostávat).

Budeme rádi za předání a sdílení informací dále, pokud Vás naše aktivita zaujme.

Za O.s. Na Pasece
Lucie Ištvánková
Renata Velecká

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková