Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vzdělávací cyklus o Romech

​Webový projekt občanského sdružení ROMEA je určen zejména pro žáky, učitele a pedagogické asistenty základních a středních škol.

 


Od 25. října 2004 se s ním můžete seznámit na webových stránkách http://skola.romea.cz. Cílem projektu je informovat českou společnost o romské tématice a poskytovat data použitelná v multikulturní výchově na školách.

 
Najdete zde kapitoly z romské historie, informace o literatuře, významných kulturních osobnostech a sportovcích. Cyklus dále nabízí minikurz romštiny a část zaměřenou na drogovou prevenci. To vše je doplněno o obrazové materiály, seznam romské a romistické literatury a interaktivní testy.Zdroj: http://skola.romea.cz stránky projektu realizovaného občanským sdružením ROMEA

ROMEA je nevládní, neziskové sdružení, které podporuje boj proti rasismu, dodržování lidských práv a napomáhání k rozvoji demokracie a tolerance ve společnosti. Sdružení bylo založeno na konci roku 2002 profesně úspěšnými mladými Romy i ne Romy. ROMEA se orientuje zejména na mediální a vzdělávací oblast. Kromě Vzdělávacího cyklu o Romech také provozuje Romský informační servis na www.romea.cz, který přináší kulturní, společenské a politické aktuality ze života Romů, a vydává měsíčník Romano voďi.
Autor:  
Vložil/a: Tomáš Bohm