Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Sociálně patologické jevy a jejich prevence

​Problematika rizikového chování především u dětí a mládeže. Možnosti prevence, podněty ke zdravému způsobu života a kontakty na pomáhající instituce.

Tématu je věnována také  Kabinet výchovného poradenství, speciální pedagogiky a školní psychologie, kde se nacházejí další materiály a informace.
 
Oblast prevence rizikového chování je v sekci Odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje. Informace krajského školského koordinátora prevence najdete v sekci Prevence rizikového chování. Důležité informace jsou k dispozici v dokumentu Krajský plán primární prevence rizikového chování ve Zlínském kraji na období 2015-2017​
 
 • Pozvánka na odborný seminář "Řekni Ne! - online sexuálnímu nátlaku a vydírání dětí"

  30. 4. 2018, Jana Cenková

  Pozvánka na odborný seminář zaměřený na projekci filmu s názvem „Say No!“ („Řekni Ne!“), který je věnovaný online sexuálnímu nátlaku a vydírání dětí. Celoevropská preventivní kampaň bude představena na 58. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně dne 1. června 2018 od 10.30 do 13.00 hodin v Malém sále Kongresového centra ve Zlíně.
  »Celý článek«

 • Cesta ze závislosti a úzkosti

  3. 4. 2018, Radka Dohnalová

  Cítíte, že přestáváte mít kontrolu nad svou životní situací a vaše problémy souvisejí s nadměrným pitím alkoholu? Nebo jsou ve hře spíše drogy? Přibývají vám problémy v práci, ve vztazích, se zdravím nebo financemi? Nedokážete si poradit se svou úzkostí? Nebo vám komplikuje vaše psychické onemocnění život? To jsou jen některá témata, se kterými se setkávají pracovníci služeb následné péče MOSTY ze Vsetína, jejíž pobočku otevírají 1. dubna 2018 nově ve Valašském Meziříčí na ulici Zašovská 784, 7. patro.
  »Celý článek«

 • Krajská konference k prevenci rizikového chování pro mateřské školy

  29. 11. 2017, Šárka Kostková

  V. Krajská konference k primární prevenci rizikového chování s názvem „Bezpečné klima v mateřské škole“ se uskutečnila dne 28. 11. 2017 ve Velké zasedací místnosti Zastupitelstva Zlínského kraje.
  »Celý článek«

 • XI. Krajská konference k primární prevenci rizikového chování

  30. 10. 2017, Šárka Kostková

  Dne 25. října 2017 proběhla ve Zlíně celokrajská konference k primární prevenci rizikového chování na téma: "Atmosféra a klima v našich školách".
  »Celý článek«