Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí

​Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje ve spolupráci s NIDV pořádá dne 25. září 2017 seminář se zaměřením na mimořádné události v České republice a místní ohrožení.


Seminář je zaměřen na mimořádné události v České republice a místní ohrožení. Konkrétní témata semináře: Typy mimořádných událostí, jak být připraven a jak na ně adekvátně reagovat; Co dělat v případě ohrožení povodní, požáru, havárií, atmosférických jevů apod.; Složky integrovaného záchranného systému a jejich činnost; Možnosti spolupráce základních škol s Hasičským záchranným sborem České republiky; Jak vhodně začlenit tematiky do školních vzdělávacích programů; Projektové vyučování na téma mimořádné události a běžná rizika; Příručky a materiály využitelné v pedagogické praxi; Představení interaktivních kurzů a dalších nástrojů k usnadnění vzdělávání dané problematiky. 

Účastníci semináře kromě jiného budou mít možnost jako první v České republice zhlédnout komplexní výukový materiál, který již na školní rok 2017/18 připravují profesionální hasiči z Ústeckého a Zlínského kraje. Tento materiál jim výrazně usnadní výuku problematiky OČMU a běžných rizik na 2. stupni základních škol.

Součástí semináře bude i exkurze na centrální požární stanici ve Zlíně.

Přihlašování probíhá prostřednictvím on-line formuláře na stránkách NIDV.


Autor:  
Vložil/a: Šárka Kostková