Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Promítání filmu "Úsměvy smutných mužů" pro školy

Rádi bychom Vám nabídli školní projekci filmu Úsměvy smutných mužů. Film vypráví příběh o úspěšných mužích, kteří spadli až na samé dno, které se odehrává nejen v léčebně pro závislé na alkoholu, ale i na místech, odkud cesta do ní vedla.

Film vznikl na základě stejnojmenného bestselleru spisovatele Josefa Formánka, se záštitou Ministerstva zdravotnictví, Ministerstva dopravy, Národní protidrogové centrály a Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a na CSFD získal skvělé hodnocení 76%

Film Úsměvy smutných mužů by se mohl stát účinným prostředkem prevence pití alkoholu u mladistvých, a to z několika důvodů: 

  • celosvětově srozumitelné společenské téma
  • autentičnost a pravdivost příběhu
  • skvělé herecké výkony
  • porozumění problematice skrze příběh  

Nabízíme nejenom možnost objednat projekci filmu pro Vaše studenty, ale také možnost besedy s tvůrci, odborníky a metodiky prevence, která by následovala po projekci. Beseda by mohla být účinným nástrojem, jak zvýšit dopad filmu na studenty a dát jim prostor pro jejich otázky. 

Pod článkem naleznete metodický list k filmu, který obsahuje informace o filmu, tématice, názory odborníků na film a další užitečné informace. 

Odkaz na trailer: http://www.bontonfilm.cz/usmevy-smutnych-muzu/2132/

V případě Vašeho zájmu o projekci filmu za snížené žákovské vstupné (či projekci s besedou) stačí kontaktovat producenta Martina Gazdu, martin@isprodukce.cz . Následně s ním domluvíte vhodný termín projekce v libovolném kině (nebo multiplexu) ve Vašem okolí. Produkce poté s kinem dořeší vše potřebné včetně dodání filmové kopie a zajistí účast tvůrců filmu a odborníků. 

 Metodický list - Úsměvy smutných mužů.pdf

Autor: Martin Gazda
Vložil/a: Jana Cenková