Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Zlato zůstává v Uherském Brodě

​V úterý 23. dubna proběhla na Středním odborném učilišti Uherský Brod celostátní podlahářská soutěž učňů „Podlaha Cup 2013“. Brodští žáci obhájili loňské prvenství. Cílem soutěže, kterou pořádá každoročně Cech podlahářů ČR, je oživení výuky podlahářského oboru, ověření znalostí a dovedností podlahářských učňů, porovnání úrovně jednotlivých škol a zprostředkování setkání pedagogů a odborníků z praxe.

Zahájení devátého ročníku soutěže se zúčastnil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, který nad soutěží převzal záštitu. Po bezpečnostním proškolení na elektrických strojích čekal na šest soutěžních dvojic teoretický test znalostí včetně matematického příkladu z podlahářské dennodenní praxe. Pak následoval praktický úkol v podobě kladení klasických dřevěných parketových vlysů zdvojených do stromečku.
 
Podle verdiktu předsedy odborné komise Petra Sedláčka se s úkoly nejlépe vyrovnali žáci hostitelského Středního odborného učiliště Uherský Brod Pavel Varaďa a Miroslav Dlapa, druhou příčku obsadili žáci ze Střední školy stavební a podnikatelské Olomouc –Chomoutov Jan Veselský a Lukáš Šiler, na třetí metu dosáhli podlaháři Střední školy polytechnické Brno Adam Hanuš a Marek Doupovec. „Vítězná dvojice z Uherského Brodu byla nejlepší v teoretickém testu. Kluci nebyli nejrychlejší, zato ale odvedli kvalitní práci, výborně spolupracovali a například ve spotřebě lepidla měli nejlepší odhad i výsledky“, sdělil Petr Sedláček.
 
 
Vítězové převzali ceny z rukou předsedy Cechu podlahářů pana Miloslava Štumpa, tajemníka Cechu Martina Pertla, radního Zlínského kraje pro oblast školství pana Petra Navrátila, starosty města Uherský Brod pana Patrika Kunčara a ředitele Středního odborného učiliště Uherský Brod pana Jiřího Polanského.
 
Děkuji všem soutěžícím za skvělé a vyrovnané výkony, pořadatelům za bezchybnou organizaci soutěže, porotě za objektivní hodnocení, hostům za osobní účast a podporu podlahářského řemesla, sponzorům za velmi hodnotné ceny pro soutěžící a kantorům za zodpovědnou přípravu svých svěřenců.
 
Eva Jurásková
SOU Uh. Brod
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková