Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V meziříčském Domečku se připravují na 41. celostátní přehlídku Dětská scéna 2013

​Národní informační a poradenské středisko pro kulturu, útvar Artama pořádá přehlídku Dětská scéna letos v termínu 7. - 13. června 2013 ve Svitavách. V okrskových kolech účinkovalo 69 dětí z deseti škol Zlínského kraje. Vítězové se zúčastnili okresního kola 20. března v ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm. Děti soutěžily v uměleckém přednesu poezie a prózy.

Bude Valašské Meziříčí na Dětské scéně reprezentovat některé z těchto dětí?  To zatím nikdo z nás neví. Ale rozhodně máme mnoho velmi nadaných recitátorů. O tom jsme se již měli možnost přesvědčit 21. února tohoto roku v okrskových kolech.
 
U nás v SVČ Domeček ve Valašském Meziříčí se předvedlo 69 dětí soutěžících v uměleckém přednesu poezie a prózy. V doprovodu svých pedagogů se sešly děti z deseti škol z Valašského Meziříčí, z Poličné, Růžďky a Zašové.
 
A tentokrát členové obou porot hlavně chválili. Za výběr textů i za pečlivou přípravu. O to těžší byl pak pro všechny výběr postupujících. Nultá kategorie dětí z prvních tříd má svého vítěze ze ZŠ Vyhlídka. Je jím Daniel Sváček. Druhé místo obsadila Bára Skýpalová ze ZŠ Žerotínova a třetí Marek Latta ze školy Šafaříkova. První kategorii budou v okresním kole reprezentovat vítěz Jakub Kužela a druhý Martin Hadaš, oba ze ZŠ Žerotínova a třetí Barbora Hořanská z Růžďky.
 
Vítězství ve druhé kategorii 4. a 5. tříd patří Lindě Lattové ze ZŠ Šafaříkova, 6. a 7. třídy nejlépe reprezentovala Karina Trang Luongová ze ZŠ Vyhlídka a vítězkou nejvyspělejší - čtvrté kategorie se stala Adéla Horáková z gymnázia. Na pěkné ceny ve formě vázaných bloků nám letos přispěli zástupci našeho města místostarostové Valašského Meziříčí MUDr. Miroslav Krchňák a Mgr. Jiří Pernický.
 
Vítězové všech pěti kategorií se zúčastnili okresního kola, které proběhlo 20. března v ZUŠ v Rožnově pod Radhoštěm. Postup do krajského kola v Uherském Hradišti a na celostátní přehlídku ve Svitavách znamená opravdu pečlivou a dlouhodobou přípravu, hlubší porozumění textu a vyspělost v používání našeho mateřského jazyka. Zdá se, že příprava je rok od roku lepší. A nám pořadatelům, posluchačům, učitelům i porotcům nabízí přehlídka možnost nejen pracovního setkávání, vzájemné inspirace a dalšího vzdělávání v oboru, ale také nádherný kulturní zážitek. Tak krásně prožité dopoledne si rádi za rok zase zopakujeme.
 
Podrobné výsledky okrskového kola a následně i okresního kola a další informace o průběhu soutěže najdete na stránkách www.domecekvalmez.cz.
 
Eva Žůrková, SVČ Domeček Valašské Meziříčí
 

Přiložené soubory

 
 
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková