Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
V Otrokovicích vymění učebnice za tablety, zatím na zkoušku
​Zcela inovativní a jedinečný projekt startuje v Základní škole T. G. Masaryka v Otrokovicích. Jako jediná ve Zlínském kraji bude třída 6. A od listopadu používat místo klasických učebnic moderní tablety iPad.
 

Vyzkoušet, jak by vypadala výuka v plně digitalizovaných třídách je cílem pilotního projektu „Flexibook 1:1“, který vyhlásilo pro školní rok 2012/2013 nakladatelství Fraus. ZŠ T. G. Masaryka se v září do projektu přihlásila a následně byla vybrána jako jedna ze třinácti pilotních škol v celé České republice, které budou inovativní výuku testovat. „Po vyhlášení pilotních škol jsme začali pracovat na výběru konkrétní třídy, která bude moderní techniku používat. Nebylo to jednoduché, jelikož pracovat s tablety by chtěli asi všichni žáci. Museli jsme ale splnit předem zadaná kritéria. Proto jsme vybrali třídu 6. A, která požadavkům odpovídá,“ uvedla ředitelka ZŠ T. G. Masaryka Marta Zakopalová s tím, že jednou z podmínek pro realizaci bylo uplatnění tabletu alespoň ve třech vyučovaných předmětech. Český jazyk, dějepis, anglický jazyk a možná i zeměpis se tak budou od listopadu vyučovat pomocí interaktivních učebnic na tabletech iPad.
 
Díky projektu dostane jednadvacet žáků zdarma do výpůjčky tablety pro školní i domácí výuku. Náklady na uvedení projektu do praxe včetně vybavení učitelů třemi tablety a zakoupením licencovaných programů bude hradit škola. Celkově tak ZŠ T. G. Masaryka zaplatí přibližně padesát tisíc korun.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková