Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Tomáš Basel se stal vítězem projektu Policie ČR

​Prvenství v preventivním projektu „Jedeme v tom spolu aneb z nás piráti nebudou!“ získal Tomáš Basel z Liptálu, který studuje druhým rokem Střední odbornou školu J. Sousedíka ve Vsetíně obor autotronik. Tomáš získal hlavní cenu - kurz autoškoly ZDARMA díky svým znalostem předpisů silničního provozu, které prokázal ve třech testech.

„Jedeme v tom spolu aneb z nás piráti nebudou!“ je soutěžní projekt Policie ČR realizovaný v okrese Vsetín. Do projektu se začátkem školního roku přihlásilo 1 300 studentů ze 16 středních škol. Studenti absolvovali přednášky ze strany Policie ČR, Besipu a záchranky zaměřené na bezpečnost v dopravě. Pak psali testy z pravidel silničního provozu, které určily stovku postupujících studentů. V dubnu absolvovali další testy, na základě kterých vzešlo deset finalistů. 

      
 
V sobotu 11. května 2013 se uskutečnilo finále soutěžního projektu, který je zaměřený na budoucí řidiče. Do finále postoupilo 10 studentů, kteří se v sobotu za odměnu podívali na rally Kopná. Mezi deset nejlepších studentů, kteří postoupili do finále, byli 2 studenti SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín (Tomáš Basel, David Měrka). Finalisté v sobotu dopoledne viděli jednu rychlostní zkoušku, kterou měli možnost zhlédnout z kryté divácké tribuny nad Podkopnou Lhotou. Dostali se do zóny komentované Daliborem Gondíkem, který je velkým fandou a zároveň závodníkem rally. Pak se finalisté přesunuli do servisní zóny ve Slušovicích. Tam studenti viděli tři závodní vozidla JT RALLY REAMU při servisu a dozvěděli se zajímavosti kolem organizování a průběhu rally. 
 
        
 
Kolem poledne se finalisté přesunuli na zimní stadion ve Valašském Meziříčí, kde probíhal Valašský autosalon. Tam studenti napsali v pořadí třetí test z pravidel silničního provozu, který rozhodl o celkovém vítězi. 
 
      
 
Poslední test byl obtížnější a finalisté jej museli zvládnout v kratším časovém limitu. Bez jediné chyby se úkolu zhostil Tomáš Basel a zasloužil si tak hlavní výhru projektu – kurz autoškoly zdarma. 
 
    
 
Příspěvek TV Beskyd z vyhodnocení projektu:
 
Zdroj: www.policie.cz    
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková