Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Středoškoláci učili žáky v ZŠ Vsetín, Sychrov. A byla to zábava

​Do ZŠ Vsetín, Sychrov 97 přijeli ve středu 3. dubna už podruhé v tomto školním roce žáci ze Střední zemědělské a přírodovědné školy z Rožnova pod Radhoštěm v doprovodu paní učitelky Jolany Juřicové. Středoškoláci přišli vyučovat své kamarády ze základní školy v rámci projektu Žáci žákům, který je podpořen Zlínským krajem, témata týkající se ochrany přírody, lesních ekosystémů a chráněné krajinné oblasti Beskydy.

Středoškoláci nabídli několik témat k výuce. Žáci z 9.A využili téma Ochrana přírody v České republice, které přednášeli středoškoláci Tereza Camfrlová a David Uherek. Seznámili deváťáky s principy ochrany přírody, představili jim velkoplošná a vybraná maloplošná chráněná území i některé chráněné organismy. Šestá a sedmá třída se dozvěděla od středoškoláků Davida Mlýnka a  Petra Kováře spoustu zajímavostí o lesních ekosystémech na území České republiky, ale i o konkrétních stromech, zejména těch listnatých, které se učili poznávat podle listů. O rostlinách a živočiších, kteří les ke svému životu potřebují. Na osmáky ze Sychrova pak čekaly informace o Chráněné krajinné oblasti Beskydy v podání středoškoláků Ondřeje Krutila a Jakuba Míčka.
 
Jak se zdá, pro obě strany byl tento způsob výuky přínosný. Středoškoláci se vžili do role vyučujících, sami museli nastudovat spoustu informací a zvládnout také jejich prezentaci, což se jim opravdu povedlo. Žáci ze ZŠ Vsetín Sychrov viděli, že mladí lidé jen o pár let starší, opravdu cosi umí! Určitě si vezmou ze středoškoláků příklad a sami také připraví výukové hodiny pro své mladší kamarády, třeba z 1. stupně ZŠ nebo z mateřských škol. Je to přece velká zábava, když žáci učí žáky. A nejen zábava, je to i kus dobře odvedené práce. Takže milí středoškoláci, díky a těšíme se zase někdy příště!
 
Mgr. Jaroslava Ševčíková
ZŠ Vsetín, Sychrov 97
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková