Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Slovenský prezident pracoval s žačkou SŠ-COPt
​Střední škola - COPt Uherský Brod se zúčastnila další prestižní přehlídky středních škol Slovenské republiky, která se konala v areálu Agrokomplex Nitra.
Tato přehlídka středních škol je již 21. ročníkem a má velkou vážnost a prestiž, nejen u samotných škol a návštěvníků, ale především je podporována ministrem hospodářství, ministrem školství, krajskými orgány všech krajů Slovenské republiky a také prezidentem Slovenské republiky.
 
Na letošní celoslovenské přehlídce SŠ se prezentovalo 130 škol, z toho 7 SŠ z Moravy. V rámci této přehlídky jsou organizovány soutěže žákovských výrobků v různých oblastech. V soutěži TOP VÝROBEK a o cenu ministra hospodářství s názvem „ZA INOVACI A TECHNICKOU TVOŘIVOST“ představilo své výrobky 68 škol. Letošní ročník celoslovenské výstavy trhal všechny rekordy jak v počtu účasti SŠ, také v návštěvnosti, když za 3 dny tuto přehlídku navštívilo 55 000 lidí.
SŠ-COPt z Uherského Brodu se prezentovala výrobky strojních, puškařských a uměleckých oborů a s těmito výrobky soutěžila škola v obou uvedených soutěžích. V soutěži TOP VÝROBEK získala jednu ze dvou vyhodnocených cen za umělecky rytou pistoli ČZ 75 a v ceně ministra hospodářství získala dárková kazeta s pistolí Flobert jednu ze tří cen a zároveň finanční dar. SŠ-COPt Uherský Brod byla na přehlídce jedinou školou, která získala ceny v obou soutěžích.
 
Návštěvnost na výstavním stánku SŠ-COPt byla vysoká a zájem o výrobky žáků a především o studijní program školy byl také enormní. Vrcholem návštěvnosti na našem stánku byla přítomnost prezidenta Slovenské republiky pana Gašparoviče, ministra hospodářství SR, náměstka ministra školství SR, předsedů krajů všech krajských úřadů SR, kteří se velmi zajímali o práci žáky i studijní programy. Pan prezident si i zkoušel s žačkou školy prakticky provést jednoduchou rytinu a za odměnu mu byl darován krásný rytý nůž. Zajímal se o  školu a obzvláště jej zaujaly naše výrobky.
 
Můžeme konstatovat, že tato prezentační výstava byla pro SŠ-COPt Uh. Brod jednou z nejúspěšnějších. V letošním školním roce je to již třetí velký úspěch školy. Tyto úspěchy byly největší na prezentacích v Českých Budějovicích, Norimberku a Nitře. 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková