Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
SOŠ Luhačovice Projekt Leonardo da Vinci Objevování dědictví turecké gastronomie
​Nejlepší žáci gastronomických oborů SOŠ Luhačovice absolvují na podzim 2012 první třítýdenní stáž v oblasti Cappadokie v Turecku. V městě Nevşehir a Üchisar se seznámí s tureckou kuchyní a místním lázeňstvím. Jejich pobyt je financován agenturou NAEP z ESF.
 
Šest žáků 3. ročníku oborů Kuchař a Číšník odletělo 8. 10. 2012 spolu s pedagožkou ing. Mirkou Vlažnou (viz foto dole) z Vídně přes Istambul do města Kayseri, a odsud se přepravili do svého sídelního místa (foto dole), kde se setkali se zástupci zprostředkující organizace tohoto projektu, učiteli ze střední školy NEVSEHIR TEKNIK VE ENDUSTRI MESLEK LISESI, se kterou škola spolupracuje v rámci jiného projektu LdV Partnerships (foto dole).
 
Hostitelskou organizací, kde budou probíhat praxe žáků, je špičkový mezinárodní hotel Cappadocia Cave Resort Hotel & Spa v městě Üchisar.
 
Z programu LdV získala škola na projekt finanční příspěvek ve výši 21 938 €.
Žáci oborů gastronomie zde jistě uplatní a rozšíří své komunikační i odborné znalosti v anglickém jazyce, poznají zemi samotnou, naučí se respektovat zvláštnosti jiných kultur a náboženství, vytvoří nové vztahy, osobní i profesní.
 
Další skupina studentů SOŠ Luhačovice má pobyt naplánován na jaře 2013. 
 
SOŠ Luhačovice viz www.sosluhac.cz.
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková