Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Pěvecký sbor Basové G zahájil sezónu na koncertním zájezdu ve Francii

Studenti a absolventi Gymnázia Františka Palackého ve Valašském Meziříčí vycestovali první zářijový týden do oblasti Provence prezentovat své hudební umění, poznávat historii a kulturu této oblasti, osvěžit se a nabrat síly do nového školního roku na slunném Azurovém pobřeží.

 


Společná fotografie v Phoenix Parku v Nice
 
S nadsázkou by se dalo říct, že náš sbor doslova kudy chodil, tudy i zpíval. A tak mohli Basové G slyšet posluchači nejen na dvou hlavních koncertech před katedrálou v Biotu a na pódiu kempu v Antibes, ale také při řadě improvizovaných vystoupení. Neopakovatelnou atmosféru mělo například zpívání sboru v katedrále Notre-Dame de la Platéa v Antibes, vystoupení na stupních nedaleko hlavního festivalového paláce v Cannes (bezprostředně následující po fotografování na proslulém červeném koberci) či koncert na nočním osvětleném náměstí v Nice.
 

Červený koberec před hlavním festivalovým palácem v Cannes
 
Poznávání center francouzské riviéry i historických městeček v provensálském vnitrozemí zpěváky doslova nadchlo. Někteří jen litovali, že nebylo dost času na návštěvu nejrůznějších galerií, muzeí a botanických zahrad. Charakter exkurze měla návštěva výrobny parfémů v Grasse s možností nákupu jejích výrobků, kouzlo romantiky nechybělo při procházce po skalním městečku Gourdon nad kaňonem řeky Loup. Množstvím historických skvostů studenty ohromilo nejen páté největší město Francie Nice, ale také menší Antibes, kde je snad největší hustota památek z celé Provence.
 
A na závěr, po průjezdu Monackým knížectvím, čekalo studenty ještě město Menton, nazývané pro nádherné pláže právem „tajná riviéra“. Mezi neuvěřitelnými skalami se skrývá  město s barokní katedrálou, ale i muzeem Jeana Coctaua, množstvím botanických zahrad a romantickým hřbitovem z 19. století. Po této poslední zastávce se už všichni těšili domů, podělit se o zážitky se svými blízkými a případně se těšit na další sborové výpravy do známa i neznáma.
 

Kamenný most v blízkosti Campu de Pylone v Antibes
 

Jan Trčka

Gymnázium Františka Palackého ve Valašském Meziříčí 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková