Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Na zlínské obchodní akademii soutěžili v psaní všemi deseti
​V pátek 23. listopadu proběhla na Obchodní akademii Tomáše Bati a Vyšší odborné škole ekonomická Zlín talentová soutěž pro 69 přihlášených žáků z celkem 9 škol. Úkolem soutěžících bylo během 30 minut napsat co nejvíce cvičení v programové výuce psaní všemi deseti. Slavnostního zahájení se zúčastnili ředitel školy Josef Rydlo, Jaroslav Zaviačič (autor programové výuky psaní všemi deseti) a Helena Zaviačičová (několikanásobná mistryně světa v grafických disciplínách).
 
 
Nejlépe si v kategorii začátečníci vedl Nantl Tomáš (ZŠ Litovel), který napsal 83 cvičení, v kategorii pokročilých zvítězil Kucza Vojtěch (ZŠ Dělnická, Karviná) s výkonem 134 cvičení a na 2.–4. místě skončili s výkonem 116 cvičení – Michal Berky (Gymnázium Zlín-Lesní čtvrť), Pavel Černota (ZŠ Pod Skalkou, Rožnov p. R.) a Radek Muller (ZŠ Litovel).
 
Po celou dobu soutěže panovala velmi dobrá nálada. Žáci si během přestávky prohlédli školu. Vítězové odcházeli s diplomem a všichni zúčastnění se mohli radovat z věcného dárku. Závěr soutěže zpestřila paní Zaviačičová ukázkou psaní pomocí zkratkového písma a její výkon 1 104 úhozů za minutu, byl pro všechny zážitkem.
 
Děkujeme České spořitelně za finanční a věcnou dotaci soutěže. Dále nás podpořili věcnými dárky Moravsko-peněžní ústav a město Zlín. Poděkování patří i učitelům základních škol a gymnázií, že přivedli své talentované žáky na soutěž. Víme, že motivace k počítačové gramotnosti je v dnešní době velmi důležitá.
 
Pavla Mičková 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková