Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Meziříčtí studenti obsadili přední místa v mezinárodní barmanské soutěži
Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství AHOL společně s Českou barmanskou asociací o.s. pořádala 10. února v Ostravě již 15. ročník juniorské barmanské soutěže s mezinárodní účastí AHOL CUP 2013. Integrovanou střední školu - Centrum odborné přípravy ve Valašském Meziříčí reprezentovali Nikol Burelová a Ivo Zemánek. Oba v konečném hodnocení skončili na předních místech.
 
Kromě účastníků z celé České republiky se tohoto klání zúčastnili také zástupci z Polska a Slovenské republiky. V letošním roce se do soutěže, která se konala 19. února 2013, přihlásilo celkem 35 účastníků.
 
Základní podmínkou pro přípravu drinků, jejichž kategorie byly Sparkling Cocktail a After Dinner Cocktail, bylo použití minimálně 2 cl Finlandia vodky čiré anebo jedné z jejich ochucených variant a jakékoliv množství sirupu Monin. Dalším partnerem soutěže byla společnost Coca-Cola, která poskytla nealkoholické nápoje. Součástí Sparkling Cocktailu musel být Bohemia sekt nealkoholický. Mladí barmani museli v časovém limitu 12 minut připravit 5 porcí drinků každé kategorie. Naši školu na této soutěži reprezentovali Nikol Burelová (ze třídy G3M), která v loňském roce obsadila 3. místo, a Ivo Zemánek (ze třídy G2M), který je v barmanských soutěžích nováčkem.
 
V konečném hodnocení skončil Ivo Zemánek ve zlatém pásmu, což mu v celkovém hodnocení přineslo 8. místo, a Nikol Burelová se umístila také v pásmu zlatém, a pro ni to znamenalo v celkovém hodnocení krásné 2. místo. Kromě umístění v celkovém hodnocení získala Nikol cenu za 3. místo v kategorii Sparkling Cocktail.
 
Bc. Šárka Janová  
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková