Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Join us 2012 vyhrála gymnazistka Barbora Zetková
​Integrovaná střední škola ve Valašském Meziříčí hostila v prosinci již osmý ročník soutěže v anglické konverzaci Join us. Vybrané téma letošního ročníku „Never say never“ napovídalo, že se všichni dobře pobaví. „Nikdy neříkej nikdy!“ - je stará pravda, která je k smíchu až do té doby, než…

Do finálového utkání byli předem nominováni dva zástupci jednotlivých středních škol ve Valašském Meziříčí. Přímo na místě byli vybráni ještě dva soutěžící z publika. „Před sedmičlennou porotou se v pátek 7. prosince  prezentovalo celkem deset studentů z Gymnázia, Obchodní akademie, Střední průmyslové školy stavební a Integrované střední školy,“ sdělila organizátorka a zástupkyně ředitele ISŠ-COP Ivana Nováčková. Celé dopoledne v angličtině pak spolu s nimi strávilo dalších sedm desítek studentů, kteří se přišli pobavit a podpořit z publika své spolužáky. „Soutěž se ve Valašském Meziříčí stala předvánoční tradicí, nicméně úroveň angličtiny studentů každým rokem stoupá,“ řekla Ivana Nováčková.
 
 
Opravdu hodnotné ceny pro všechny finalisty tak byly zasloužené. „Po dvoukolovém klání, kdy v první části studenti předvedli a okomentovali své připravené prezentace na téma „Nikdy neříkej nikdy", a ve druhé části museli reagovat na palbu otázek rodilých mluvčích z USA, Velké Británie, Peru, Mexika a Holandska, vyšla vítězně studentka Gymnázia Františka  Palackého Barbora Zetková. Ta si domů odnášela atraktivní tablet Samsung. Druhé místo obsadil student z Obchodní akademie Michael Sehnal, třetí a čtvrté místo pak studenti Gymnázia Ondřej Šamánek a Vojtěch Zetek. Páté místo patří Janu Bittnerovi ze Stavební průmyslovky,“ informovala Ivana Nováčková. Zaslouženou cenu si odneslo všech deset finalistů.
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková