Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Jakub Vedral získal třetí místo v soutěži Olima 2012

​V pátek 12. října se v rámci Flory Olomouc konala soutěž pro gastronomické školy Olima 2012. Účastníci připravovali 5 porcí pokrmu, které musely obsahovat jeden nebo dva výrobky oceněné jako Regionální potravina Olomouckého kraje. V letošním roce za Integrovanou střední školu - Centrum odborné přípravy ve Valašském Meziříčí soutěžil Jakub Vedral (ze třídy G4M) s učitelkou odborného výcviku Bc. Marií Paprstkářovou, kteří obhájili celkové třetí místo z devíti účastníků.

 

 
Soutěže se účastnily odborné gastronomické školy, hotelové školy a speciální gastronomické školy, které byly vždy prezentovány studentem a učitelem odborného výcviku oboru Kuchař. Účastníci připravovali v časovém limitu 60 minut 5 porcí pokrmu a záleželo zcela na jejich výběru, zda zvolí sladký nebo slaný pokrm, případně výrobek studené kuchyně. Podmínkou bylo, že jimi zvolený chod musí obsahovat jeden nebo oba dva výrobky oceněné jako Regionální potravina Olomouckého kraje, a tak si soutěžní týmy mohly vybrat ze dvou výrobků: Farmářská klobása tenká (VÁHALA a spol. s.r.o.) nebo sýr Niva EXTRA (MLÉKARNA Otinoves). V letošním roce za naši školu soutěžil Jakub Vedral (ze třídy G4M) s učitelkou odborného výcviku Bc. Marií Paprstkářovou, kteří obhájili celkové třetí místo z devíti účastníků.
 
Na prvních medailových pozicích byla soutěž velmi vyrovnaná a porota tak rozhodovala s velkou přísností, která se týkala chuti pokrmu, úpravě na talíři i jeho přípravy. Vysoká úroveň čtyř prvních soutěžících byla dána i jejich aktivní činností v Juniorském národním týmu za Moravu a Slezsko, jejichž trenérem za naši školu je Bc. Marie Paprstkářová a instruktorem je absolvent ISŠ-COP Radek Vrána. Bc. Marie Paprstkářová také soutěžila společně s Jiřím Flórou za juniorský národní tým a za svůj pokrm získali 2. místo a stříbrnou medaili.

Bc.  Marie Paprstkářová 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková