Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Internetová škola - individuální vzdělávání na 1. i 2. stupni základní školy s využitím e-learningu
​Základní škola a mateřská škola v Březové nabízí propracovaný a fungující „Projekt jiného způsobu plnění povinné školní docházky“, což je systém individuálního školního vzdělávání zdravotně znevýhodněných žáků, žáků nacházejících se s rodiči dlouhodobě v zahraničí, žáků věnujících se vrcholovému sportu, dětí v kočujících společenstvech (např. dětí zaměstnanců cirkusů, provozovatelů atrakcí) a dalších žáků, kterým z různých důvodů vyhovuje individuální (domácí) vzdělávání.
 
Individuální vzdělávání je plnění povinné školní docházky na 1. a 2. stupni základní školy bez pravidelného denního docházení žáka do základní školy. ZŠ a MŠ škola v Březové je zařazena do pokusného ověřování podle § 171 odst. 1 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) - Individuální vzdělávání na 2. stupni ZŠ (č.j. 9 587/2007-22).
 
Rodičům a žákům nabízí při individuálním (domácím) vzdělávání nadstandardní pomoc. Projekt je postaven na maximálním využívání informačních a komunikačních technologií ve výuce, na elektronickém vzdělávání (e–learningu) a řízeném samostudiu, na individuálních on–line konzultacích.
 
„Internetová škola - Moodle“, je internetový systém, jehož funkcí je pomoc rodičům (vzdělavatelům) individuálně vzdělávaných žáků. Zde je možné nalézt učební materiály rozděleny podle ročníků a vyučovacích předmětů. Žák (rodič, vzdělavatel, učitel) má k dispozici nástroje pro efektivní vyhledávání. Materiály, které si vybere, může používat při přípravě na výuku i při samotné výuce.
 
V Moodle se nacházejí nejrůznější druhy učebních a podpůrných materiálů, od učebních textů a prezentací, přes pracovní listy, cvičení, úkoly, až po on-line testy a písemky. Tyto materiály mají nejrůznější formy, například: textové dokumenty, prezentace, zvukové záznamy, videa, flashové animace, obrázky, schémata, fotografie, či interaktivní díla vytvořené v některých z výukových programů.
 
Další informace a video o internetové škole najdete na: http://youtu.be/pmAOyFLk1w0

Kontakt:
PaedDr. Ludvík Zimčík
mobil: 777/893942
Skype:cepo57

Základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště
www.zsbrezova.eu
www.moodle.zsbrezova.eu 
 

Přiložené soubory

Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková