Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Děti zápolily na Malé olympiádě školek

​V pátek 14. června měřily své síly děti z mateřských škol z Valašského Meziříčí a okolních obcí na Malé olympiádě školek.

 

 
Slunečné počasí a dobrá nálada provázela již třetí ročník Malé olympiády školek, které se zúčastnily čtyři místní mateřinky a dvě mateřinky z Jarcové a Lešné. Sportovní zápolení předškoláků proběhlo na hřišti Základní školy Křižná. Každé družstvo muselo absolvovat tři sportovní dráhy, které obnášely běh, jízdu na koloběžce, držení rovnováhy, přeskakování překážek a hod míčem na koš či fotbalovou branku.
 
Letošním vítězem sportovního klání se staly děti z Mateřské školy z Hrachovce, v těsném sledu za nimi se umístily děti ze Štěpánova a Mateřské školy pro sluchově postižené. „Smyslem soutěže nebylo vyhrát a být nejlepší, ale prožívat radost z pohybu a sportování. Malým závodníkům fandili kromě paní učitelek a spolužáků také jejich rodiče a prarodiče,“ řekla Alena Střítezská z odboru regionálního rozvoje a územního plánování. 
 
 
Na závěr malé olympiády si jednotlivé školky odnesly závodní překážky do svých školek, kde budou sloužit také ostatním. Každý soutěžící si kromě diplomu odnesl i malé dárky, které do soutěže věnovaly Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a Revírní bratrská pokladna.
Malá olympiáda školek proběhla pod záštitou Národní sítě podpory zdraví, SVČ Domeček a projektu Zdravé město Valašské Meziříčí a místní Agenda 21.
 
Alena Střítezská
 
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková