Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Budoucí kuchaři ze Slovenska získávali zkušenosti na pracovišti Střední odborné školy Otrokovice

Učitelé a žáci Střední odborné školy ze slovenské Senice strávili minulý týden v rámci výměnného pobytu několik dní ve Zlínském kraji. Stalo se tak na pozvání Střední odborné školy Otrokovice. Obě školy mají společný výuční obor kuchař-číšník, a proto byl pobyt zaměřen na získávání praxe v tomto oboru, které se odehrávalo v Baťově mrakodrapu, konkrétně v jídelně krajského úřadu a přilehlé kuchyni. Ty provozuje právě Střední odborná škola Otrokovice.

Mimo běžné zapojení do přípravy pokrmů s tématikou slovenské kuchyně připravili žáci pro strávníky z krajského úřadu také slavnostní tabuli, trénovali různé techniky přípravy kávy a ti nejodvážnější techniku LATTE ART. Došlo i na vykrajování ovoce a zeleniny, tzv. carving. Studenti se rovněž seznámili s prémiovými destiláty, zejména s jejich výrobou a historií. Všechny zúčastněné pak zaujala část o míchaných nápojích včetně barmanské show. Na závěr byl připraven speciální uzeninový dort. Hosty ze Slovenska však v Baťově mrakodrapu nečekala jenom práce. Seznámili se také s historií budovy a dostali šanci se projet v proslulém Baťově výtahu.
 
 
Účastníci výměnného pobytu se shodli na jeho velkém přínosu. Všichni se těší na další spolupráci v oboru kuchař-číšník. K té se podpisem smlouvy, ke kterému došlo v průběhu výměnného pobytu, zavázali ředitelé obou škol – Libor Basel a Pavol Paradeiser.

Petr Úředníček
Střední odborná škola Otrokovice
 
Autor:  
Vložil/a: Radka Evjáková